Rozszerzenie do Chrome, które pozwoli Wam dyktować tekst na każdej stronie

Rozszerzenie do Chrome, które pozwoli Wam dyktować tekst na każdej stronie

Opublikowano 27.12.2019 21:22 -


Zapewne nie jeden raz byliście w takiej sytuacji, kiedy mieliście milion rzeczy do zrobienia, a nie byliście w stanie się rozdwoić. Odpisywanie na maile, podpisywanie dokumentów czy tworzenie planów biznesowych na kolejny rok wymagają skupienia, ale możliwość robienia kilku rzeczy jednocześnie na pewno mogłaby okazać się zbawienna. A co gdyby przeglądarka samodzielnie odczytywała wszelkie wiadomości z komunikatorów i skrzynek pocztowych, a przy pomocy mowy można by było na nie odpowiedzieć?

Wydaje się to znacznym ułatwieniem dla zapracowanych przedsiębiorców, którzy stale szukają narzędzi do organizacji pracy. Funkcja przekładania mowy na tekst w sieci na pewno rozwiązałaby wiele problemów, jednocześnie umożliwiając wykonywanie kilku zadań naraz. Brzmi świetnie? To wszystko jest możliwe, dzięki wtyczce do Chrome, jaką każdy zainteresowany użytkownik może dodać do swojej przeglądarki zupełnie za darmo!

do chrome

Narzędzie VoiceIn i jak z niego korzystać?

Należy zacząć od tego, że inteligentne rozszerzenie do Chrome, przekładające mowę na tekst, działa w niemal każdej witrynie. Można przy jego pomocy napisać maila, odpowiedzieć na wiadomości na grupowym Slacku, zamiast poświęcać temu całą uwagę, klikając w klawiaturę. Nie oznacza to jednak, że funkcja jest całkowicie zautomatyzowana i nie wymaga żadnej ingerencji człowieka. Jeśli zdecydujemy się skorzystać z VoiceIn, należy kliknąć prawym przyciskiem myszy w polu tekstowym i wybrać opcję „start recording”, by móc rozpocząć dyktowanie. Funkcja do Chrome została tak napisana, by radziła sobie z obsługą większości popularnych stron internetowych.

do chrome

VoiceIn do Chrome dalekie od doskonałości?

Nie można powiedzieć, że wtyczka ta radzi sobie dobrze w każdych warunkach. Niestety, jak na darmowe narzędzie przystało, ma ono i swoje minusy. Zdecydowanie lepiej radzi sobie w cichych pomieszczeniach, gdzie nie napotyka zakłóceń w rozczytywaniu głosu. Tylko wtedy jest w stanie bezproblemowo wychwycić każde słowo i odpowiednio je zapisać.

Jeśli więc mówienie idzie Wam zdecydowanie lepiej, niż pisanie, to powinniście koniecznie wypróbować VoiceIn. Być może z pomocą tego rozszerzenia stworzycie nietypowy post na Waszego bloga,  który będzie brzmiał bardziej naturalnie. Nowe narzędzie na ten moment działa już w 40 językach i cały czas jest poszerzane o kolejne. VoiceIn do pobrania TUTAJ.

Źródło: Gizmodo

Wieści z Rozładowani.pl

Plebiscyt DailyWeb na najlepszy sprzęt: DailyWebstery 2020 - [Zagłosuj]

Szukamy Social Media Ninja i dwóch redaktorów! [Zobacz]