Aktualności

Zobaczcie Teslę jako karawan, do sprzedaży trafia model za 200 000 $1 min czytania

8 sierpnia 2019 < 1 min read

Zobaczcie Teslę jako karawan, do sprzedaży trafia model za 200 000 $1 min czytania

Świat idzie do przodu, auta elektryczne to przyszłość i tego nie da się uniknąć. Elektryki nie będą służyć tylko jako prywatne pojazdy, ale również do prowadzenia biznesu. Nawet tego pogrzebowego.

Pojawiła się właśnie Tesla Model S w wersji karawanu. Jest do kupienia za astronomiczną kwotę 200 000 dolarów. Karawany elektryczne to idealne rozwiązanie.

Przede wszystkim tego typu pojazdy pokonują zazwyczaj małe odległości: z domów pogrzebowych czy kościołów, na cmentarze. Karawany też długo parkują, przez co mogą być spokojnie ładowane. Sporo domów pogrzebowych w Stanach czy też w Skandynawii korzysta już z samochodów Tesli, czy też Nissana Leaf. Oczywiście są to modele dostosowywane na własną rękę.

Teraz mamy do czynienia z pierwszym modelem S Tesli w wersji karawanu. Auto pojawiło się na jednej z norweskich stron internetowych za kwotę 1 999 000 koron szwedzkich, co w przeliczeniu daje 207 500 $. Sprzedawca tak opisuje pojazd:

„Tesla Model S specjalnie zbudowany jako samochód pogrzebowy, wersja 5-drzwiowa, dostosowana do prawa norweskiego”.

Karawan jest oparty na Tesli Model S z 2018 roku i ma na liczniku zaledwie 1000 km przebiegu. Zobaczcie zdjęcia karawanu:

Auto przebudował Jan Erik Naley, specjalista w budowie karawanów. Jak sam się chwali, jest to już jego trzecia przerobiona Tesla. Jego praca to nie tylko przerobienie wnętrza i tylnej części dachu. Naley musiał wydłużyć pojazd o około 80 cm.

Kwota jest spora, ale w tej branży nie jest niczym niezwykłym. Tym bardziej, jeśli weźmiemy pod uwagę oszczędności, jakie przeróbka za sobą niesie, czyli koszty benzyny.

Zawodowo zajmuje się od ponad 11 lat front-endem. Hobbystycznie pisze, pisze, podróżuje i fotografuje. Spore doświadczenie z WordPress, a także SEO. Mocną stroną zdecydowanie tematyka front-end, WordPress, a także gry, seriale, komiksy i mobile.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x