Aktualności Rowery elektryczne

Zobacz rekordowy przejazd Teslą po torze wyścigowym2 min czytania

12 września 2019 2 min read

Zobacz rekordowy przejazd Teslą po torze wyścigowym2 min czytania

Najpierw Elon Musk za pośrednictwem swojego ulubionego serwisu, czyli Twittera pochwalił się, że Tesla Model S ustanowiła rekord toru wyścigowego Laguna Seca. Dzień później pojawiło się nagranie, które dokumentuje ten przejazd. Trzeba przyznać, że Tesla Model S robi wrażenie, tym bardziej że nie jest to samochód wyścigowy.

Według nagrania przejazd Teslą jest najszybszym przejazdem sedana przez Laguna Seca. Ustanowiony czas to 1:36.555. Na razie nie pokazano zbyt wielu materiałów, szczególnie brak jest ujęć z kamer na zewnątrz. Tesla dodaje także, że nie jest to standardowy model S. Ten został wyposażony w nową wersję silnika „Plaid”, niestety na razie brak jest informacji, czym charakteryzuje się ta modyfikacja.

W modelu, który brał udział w przejeździe, zastosowano także prototypową wersję podwozia. 3 lata temu Elon Musk wspominał na Twitterze, że Plaid będzie wprowadzone w nadchodzącym modelu Roadster. Wygląda na to, że plany się zmieniły i nowy silnik przymierzany jest do innych modeli. Teraz Elon Musk zaznaczył, że silnik pojawi się być może w modelach S i X.

Tor Laguna Seca zdaje się, jest drugim wyborem Tesli. Nie tak dawno Musk zapowiadał, że zostaną przeprowadzone testy na torze Nürburgring. Obiecano, że przejazd odbędzie się w tym tygodniu, jednak później firma wyjaśniła, że trzeba to przesunąć, gdyż potrzebne są dodatkowe testy przed próbą bicia rekordu toru.

Przejazd zmodyfikowanej Tesli ustanowił co prawda rekord toru, jednak wszystko wskazuje na to, że nie będzie on uznany za oficjalny. CNBC donosi, że według rzecznika toru wyścigowego, oficjalne czasu można ustanowić jedynie podczas certyfikowanych eventów. Niemniej jednak przejazd ten jest szybszy niż przejazd Jaguara, który odbył się kilka lat temu.

Czy takie testy i plany kolejnych przejazdów i rekordów to znak, że Tesla będzie próbowała wejść w branżę samochodów wyścigowych? Bez wątpienia elektryki są przyszłością, ale pytanie, czy także w sportach motorowych. Znając jednak charyzmę i zaciętość Elona Muska, można przypuszczać, że ma ambitne plany.

Zawodowo zajmuje się od ponad 11 lat front-endem. Hobbystycznie pisze, pisze, podróżuje i fotografuje. Spore doświadczenie z WordPress, a także SEO. Mocną stroną zdecydowanie tematyka front-end, WordPress, a także gry, seriale, komiksy i mobile.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x