Velo Wieści

Gdy sportowa marka samochodowa chce rower, a wychodzi arcydzieło. UNNO CUPRA na pierwszych zdjęciach, jest zjawiskowa!3 min read

21 stycznia 2022 3 min read

Gdy sportowa marka samochodowa chce rower, a wychodzi arcydzieło. UNNO CUPRA na pierwszych zdjęciach, jest zjawiskowa!3 min read

Dziś mam dla Was coś wyjątkowego. To elektryczny rower marki UNNO stworzony dla firmy CUPRA. Nie ma na razie o nim oficjalnej wzmianki na stronach producenta, wiemy jednak, że niedługo powinien zadebiutować jako element concept store, najlepszych salonów — to właśnie UNNO CUPRA.

Chciałbym postawić ten rower w salonie i ciągle go podziwiać. Jest tak piękny, że wsiadając na niego, miałbym wyrzuty sumienia. Czułbym się też winny gdyby pojawiła się na nim chociaż jedna ryska. Jego niesamowity wygląd to jednak tylko „efekt uboczny” – ten rower ma być często używany, dlatego jest elektryczny i… składany!

UNNO Cupra – elektryczna, składana i niesamowita

Nie można mówić o tym, że CUPRA do SEAT na sterydach. Marka jest w silnych rękach Weyna Griffithsa. Bierze udział w motosporcie. Ma też modele, które nie występują w katalogu SEAT — to niewątpliwie Formentor oraz jeszcze przez jakiś czas Born (który trafi do SEAT, ale w ramach marki Cupra otrzyma wzmocnioną wersję).

Unikalny styl i kolorystyka to wyjątkowa kreacja, która jest nadal uskuteczniana w ramach tej młodej marki. Pomagają w tym również dodatkowe akcesoria i produkty, które mają do niej nawiązywać i ją promować. Kilka miesięcy temu można było usłyszeć o tym, że w ofercie Cupra pojawił się rower stworzony z marką FABIKE. Już niedługo oficjalnie powinniśmy usłyszeć o kolejnym rowerowym projekcie CUPRA, tym razem stworzonym we współpracy z UNNO.

UNNO CUPRA

 

UNNO to hiszpańska marka, za którą stoi inżynier i utytułowany zawodnik zjazdowy Cesar Rojo. UNNO ma siedzibę w Barcelonie, tam też bazuje studio CERO Design, które pomaga w projektowaniu naprawdę odjechanych rowerów (chociaż portfolio CERO nie ogranicza się tylko do tego i obsługuje również takie firmy jak KTM czy SRAM).

UNNO CUPRA

Nie mamy wielu informacji o nowym rowerze UNNO CUPRA. Na profilu FB UNNO napisano, że faceci z CUPRA, rzucili im wyzwanie. Chcieli, aby stworzyć dla nich elektryczny, kompaktowy i składany rower. UNNO ma niesamowite pomysły, stworzono więc składanego elektryka w stylu mullet bike.

UNNO CUPRA

Mullet to potoczna nazwa na fryzurę „czeskiego piłkarza”, w rowerowym świecie jest równie dziwnie. Mullet bike to rower, który ma koła różnej wielkości. Może nas to dziwić równie mocno co fryzura z lat 80-dziesiątych, w przypadku tego pierwszego ma jednak sporo zalet. UNNO Cupra ma koło normalnych rozmiarów z przodu co zwiększa kąt natarcia na przeszkody i zapewnia odpowiednią wygodę jazdy. Tylne koło, które jest mniejsze, wpływa na gabaryt roweru i jego mobilność. Takie połączenie wraz ze składaną konstrukcją pozwoli przewozić rower bez potrzeby instalowania dodatkowego bagażnika czy uchwytu na dachu.

UNNO CUPRA

Trzeba przyznać, że składana konstrukcja, mono widelec, mnóstwo włókna węglowego, elektryczny silnik, forma mullet bike oraz kolorystyka CUPRA stwarza niesamowite połączenie. Z niecierpliwością czekam na oficjalną premierę i więcej szczegółów!

 

Więcej informacji o UNNO,  CERO Design,  CUPRA.

 

Zawodowo, całkowicie ktoś inny niż mogłoby się wydawać. Jego największe namiętności prócz żony to dobre piwo, ostre papryczki i świeżo palona kawa w hurtowej ilości. Uwielbia nowe technologie i gadżety, ma też spory sentyment do tych starych. Mówi o sobie, że jest „roztańczonym puchem tego świata”.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x