Moto Wieści

Vin Diesel w nowym filmie akcji? Nie, to reklama chińskich elektrycznych skuterów Yadea2 min read

27 sierpnia 2020 2 min read

Vin Diesel w nowym filmie akcji? Nie, to reklama chińskich elektrycznych skuterów Yadea2 min read


Jeśli nudzą Was kiczowate reklamy producentów samochodów, które są do siebie podobne jak gdyby powstawały odbijane przez kalkę, to mam coś specjalnego. Producent chińskich elektrycznych skuterów nakręcił reklamę w filmowym stylu. Główną rolę gra w niej Vin Diesel. Gwarantuje jednak, że to nie jedyny powód, dla którego warto poznać firmę Yadea.

W świecie elektromobilności reklamy są lepsze. Pokazywaliśmy kiedyś całkiem udaną reklamę Audi i zakazaną we Francji Vanmoof. Teraz coś specjalnego przygotowali Chińczycy. Zresztą sami zobaczcie:

Yadea to największy producent dwukołowych pojazdów EV na świecie

Trochę się zdziwiłem, bo obstawiałem innych producentów, jak chociażby Bajaj, NIU czy Super Soco. Okazuje się, że byłem w całkowitym błędzie. Co więcej, muszę się przyznać, że nie pamiętam bym słyszał kiedyś o tej firmie. To spory błąd.

Yadea to producent z Chin, który powstał prawie dwadzieścia lat temu. Już wtedy dostrzegano przyszłość pojazdów elektrycznych. Nic więc dziwnego, że szybko zaczęto takie pojazdy tworzyć. Należy tu też zwrócić uwagę, że tytuł największego producenta dwukołowych elektryków, przypadł Yadea również za inne pojazdy. To również rowery elektryczne, jeździki, elektryczne hulajnogi i kilka innych zwariowanych pojazdów, które wymykają się kategoryzacji.

Firma Yadea jest też właścicielem około 11% udziałów Lightning Motors z USA. To właśnie ta firma przy współpracy z Yadea stworzyła w 2016 roku najszybszy elektryczny motocykl na świecie. Lightning LS-218 rozpędził się do niesamowity 352 km/h.

Yadea G5

Teraz firma rusza na podbój innego rynku. Co prawda Yadea ma całkiem niezłe portfolio z elektrycznymi skuterami, ale teraz zwraca uwagę na nowy model G5. Zrobiła to całkiem nieźle, bo o G5 mówią teraz redakcje motoryzacyjne na całym świecie. Trochę pomógł w tym aktor Van Diesel.

Reklamowany skuter dostępny jest w dwóch wersjach zwykłej z silnikiem o mocy 2300 W, 120 Nm momentu obrotowego oraz prędkości ograniczonej do 45 km/h oraz zasięgu do 60 km. Model Pro dysponuje lepszym silnikiem o mocy 3100 W, prędkością maksymalną 60 km/h (również ograniczona) oraz zasięgiem nawet 130 km (większa bateria). Oba modele dysponują pełnym oświetleniem LED, atrakcyjnym wyglądem, dużym kolorowym wyświetlaczem oraz łącznością ze smartfonem.

Yadea G5

Yadea sprzedaje swoje produkty w aż 80 krajach na świecie. Cena skutera nie powinna przekraczać około 8 000 zł. Więcej informacji znajdziecie na oficjalnej stronie. Podaje też dwa przydatne linki, gdybyście planowali zakup:

Europejski dystrybutor: https://www.eyadea.eu

Polski importer: https://www.aspgroup.pl/yadea

 

 

Zawodowo, całkowicie ktoś inny niż mogłoby się wydawać. Jego największe namiętności prócz żony to dobre piwo, ostre papryczki i świeżo palona kawa w hurtowej ilości. Uwielbia nowe technologie i gadżety, ma też spory sentyment do tych starych. Mówi o sobie, że jest „roztańczonym puchem tego świata”.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x