UTO Wieści

Xiaomi Himo H1 to elektryczny… sam nie wiem co2 min read

19 listopada 2019 2 min read

Xiaomi Himo H1 to elektryczny… sam nie wiem co2 min read

Są czasem takie sytuacje, gdy brakuje mi słów. Rzadko mi się to jednak zdarza, gdy chcę coś opisać w artykule. Tym razem tak jest. Xiaomi pokazał elektryczny pojazd i nie wiem, czym on jest. Rowerem, jeździkiem, motocyklem? W każdym razie Himo jest elektryczne i daje się składać.

W zasadzie w naszym kraju ukuto słowo opisujące taki pojazd, mimo iż wcześniej czegoś takiego nie widzieliśmy. To „UTO”, czyli „pojazd transportu osobistego”. Xiaomi Himo H1 jest elektryczny, można go złożyć i niestety nie występuje w sprzedaży na naszym rynku. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by ściągnąć go poprzez strony, jak GearBeast, czy AllieExpress.

Xiaomi Hiro H1

Xiaomi Hiro H1 nie jest tylko dla dzieci

To nie pierwszy pojazd elektryczny od Xiaomi. W naszym kraju elektryczne hulajnogi tej firmy to jedne z popularniejszych urządzeń tego typu na ulicach. W Chinach Xiaomi oferuje znacznie więcej modeli do wyboru. Czasem pod osobnymi markami. Xiaomi Hiro to seria „roweropodobnych” pojazdów elektrycznych. Wcześniej na rynku sprzedawano kilka bardziej tradycyjnych modeli jak elektryczny moped Himo T1, czy elektryczne rowery V1, C16 oraz C20.

Xiaomi Hiro H1

Tym razem czegoś zabrakło. Nie myślę o idei pojazdu, bo ta na pewno jest oryginalna. Xiaomi Hiro H1 nie ma pedałów i polega jedynie na silniku elektrycznym w tylnym kole. Ten nie robi jednak wrażenia, bo dysponuje mocą jedynie 180 W. Ma to pozwolić na rozpędzenie się do 18 km/h. Na gifie przedstawiono mężczyznę, słusznej wagi, który dosiada całkiem żwawy pojazd. Można więc sądzić, że wskazana prędkość jest realna.

Xiaomi Hiro H1

Xiaomi Hiro ma wbudowaną lampę LED i dysponuje sprytnym systemem zawiasów, dzięki któremu można go złożyć i wrzucić do bagażnika samochodu. Można zabrać go też do metra czy autobusu, należy tu jednak pamiętać, że Hiro H1 waży 13 kg. Cena pojazdu to 2900 juanów, co po przeliczeniu daje jakieś 1600 zł.

Zdaniem Rozładowanych:

Nie oceniamy. Chiński rynek jest specyficzny i nie wszystkie pomysły mają szansę przyjąć się w Europie. Z jednej strony Xiaomi Hiro H1 wygląda dziecinnie, z drugiej strony pokochaliśmy hulajnogi i monocykle, które miały ten sam problem.

Xiaomi Hiro H1 nie jest zbyt szybki, jest za to zwrotny i można go złożyć do niewielkich rozmiarów. Daje to sporo nowych możliwości, gdy rozpatrujemy sprzęt pod kątem mikromobilności.

Źródło: Electrek.

Zawodowo, całkowicie ktoś inny niż mogłoby się wydawać. Jego największe namiętności prócz żony to dobre piwo, ostre papryczki i świeżo palona kawa w hurtowej ilości. Uwielbia nowe technologie i gadżety, ma też spory sentyment do tych starych. Mówi o sobie, że jest „roztańczonym puchem tego świata”.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x