UTO Moto Wieści

Xiaomi 70mai A1 i A1 Pro to kolejny sposób na tanie podróżowanie2 min read

30 marca 2020 2 min read

Xiaomi 70mai A1 i A1 Pro to kolejny sposób na tanie podróżowanie2 min read

Jestem przekonany, że widziałem już identyczny produkt pod nazwą T1. Mimo to Xiaomi ogłasza wprowadzenie nowego, elektrycznego motoroweru w dwóch wariantach. Co oferują Xiaomi 70 Mai A1 i A1 Pro?

Około roku temu, Xiaomi pod marką Himo zaprezentowało model T1, który był bliźniaczo podobny do tego, co prezentowane jest teraz. Nowy model A1 oraz A1 pro różnią się detalami i ceną. Tym razem produkt od Xiaomi debiutuje pod marką 70 Mai, która w naszym kraju znamy z produkcji wideorejestratorów. Mieliśmy okazuję testować ten sprzęt na DailyWeb, a dokładnie sprawdził go Łukasz.

Xiaomi 70 Mai A1 i A1 Pro to sposób na tanie przemieszczanie się

Tanie nie tylko ze względu na to, że pojazd jest elektryczny, ale również na niską kwotę zakupu. Zaczniemy od niej, bo to również ciekawa sprawa. Opisywany moped/motorower zadebiutował na platformie crowdfundingowej Xiaomi Youpin. Dzięki wsparciu społeczności, która okazała się przychylna pomysłowi stworzenia takiego „jeździdełka”, udało się go wprowadzić do sprzedaży. Cena za model A1 to 2999 juanów, czyli około 1720 zł, po akcji promocyjnej cena wzrośnie do 2120 zł. Model w wersji A1 Pro jest droższy i kosztuje 2300 zł w promocji oraz 2700 zł po niej.

xiaomi 70mai a1
Jeśli zastanawiacie się, jaka jest różnica między wersją A1 oraz A1 Pro – to jest o pojemność baterii i dystans, na jakim przez to można podróżować. A1 posiada wymienny akumulator 0,768 kWh pozwalający przejechać 60 kilometrów bez ładowania. Model z „Pro” w nazwie ma akumulator 0,96 kWh, dzięki czemu dystans ten wzrasta do 70 kilometrów.

xiaomi 70mai a1

Mały i powolny, ale dobrze wyposażony pojazd

Oba pojazdy to coś, co nazwalibyśmy w Europie elektrycznym mopedem, motorowerem. Mają one bowiem, dodatkowe pedały, które mogą napędzać w razie potrzeby (po rozładowaniu) pojazd. 

xiaomi 70mai a1

Xiaomi 70mai A1 i A1 Pro dysponuje pełnym oświetleniem LED z przodu i z tylu, które wygląda bardzo ciekawie. W kierownicy umieszczono 6.86 calowy system infotainments, który obsługuje system GPS oraz wbudowany wideorejestrator Full HD. System współpracuje z aplikacjami na telefony, w tym z Xiaomi Mijia, dzięki czemu można będzie z panelu pojazdu sterować inteligentnym domem (lub np bramą garażu).

xiaomi 70mai a1

Oba pojazdy posiadają hamulce tarczowe i amortyzatory, 14-calowe opony, system wymiennych akumulatorów (którego ładowanie to około 7,5 godziny). Prędkość maksymalna modeli A1 i A1 Pro to 25 km/h.

Więcej informacji na platformie Youpin.

 

 

Zawodowo, całkowicie ktoś inny niż mogłoby się wydawać. Jego największe namiętności prócz żony to dobre piwo, ostre papryczki i świeżo palona kawa w hurtowej ilości. Uwielbia nowe technologie i gadżety, ma też spory sentyment do tych starych. Mówi o sobie, że jest „roztańczonym puchem tego świata”.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x