Aktualności Lifestyle Rowery elektryczne

WOW! Tak wygląda przyszłość, Tesla pokazuje solarną stację1 min czytania

21 lipca 2019 < 1 min read

WOW! Tak wygląda przyszłość, Tesla pokazuje solarną stację1 min czytania

Nie wiem, skąd Elon Musk ma na to wszystko czas, ale jeśli faktycznie śpi zaledwie po kilka godzin dziennie, to w sumie jest to logiczne. Codziennie pojawiają się jakieś informacje na temat technologii, nad którymi pracuje on i jego firmy. Tesla pokazała właśnie nową ładowarkę V3 zasilaną baterią słoneczną.

Tak właśnie wyobrażałem sobie „tankowanie” aut w przyszłości, jednak w moich wyobrażeniach było to rok 2030+, a jak widać, przyszłość przyszła do nas dość szybko. Nowa stacja ładowania w Las Vegas robi wrażenie.

Aktualizacja ładowarek była zapowiadana od kilku miesięcy, aby osiągnąć docelowo 250 kW. Do tej pory pojawiły się tylko dwie stacje obsługujące tę technologię. Jednak nie w pełni obsługiwały one moc maksymalną. Teraz powstała pierwsza, zgodna z najnowszymi technologiami stacja Supercharger V3. Znajduje się na niej 24 stanowiska do ładowania.

Cały dach stacji pokryty jest panelami słonecznymi. Energia gromadzona jest w specjalnych akumulatorach. Wraz z otwarciem stacji, Elon Musk spełnia obietnice wprowadzenia stacji z energią pochodzącą ze słońca. Taki cel był od początku, a pojawienie się zasilania z paneli solarnych sprawia, że samochody Tesli są jeszcze bardziej zgodne z misją Tesli, aby zasilane były z energii odnawialnej.

Instalacja nowych ładowarek dopiero się rozpoczęła, a firma zapewnia, że dzięki tylko tej jednej wzrośnie wydajność stacji. Do tej pory stacje w Las Vegas miały średnio 6500 doładowań miesięcznie, teraz stacja ma obsłużyć do 1500 doładowań każdego dnia.

Zawodowo zajmuje się od ponad 11 lat front-endem. Hobbystycznie pisze, pisze, podróżuje i fotografuje. Spore doświadczenie z WordPress, a także SEO. Mocną stroną zdecydowanie tematyka front-end, WordPress, a także gry, seriale, komiksy i mobile.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x