Wieści Auto

Właściciele Tesli strajkują i blokują chorwacką stację benzynową2 min read

12 grudnia 2019 < 1 min read

Właściciele Tesli strajkują i blokują chorwacką stację benzynową2 min read

Elektryczne samochody Tesli i ich właściciele, należący do klubu posiadaczy Tesli blokują stację benzynową na Chorwacji. To wynik braku działania wobec niewłaściwych zachowań posiadaczy pojazdów spalinowych. Ten problem znamy również w naszym kraju!

Icing — to pojęcie, którego używa się za granicą. Pochodzi od skrótu ICE (Internal Combustion Engines), który oznacza pojazd z silnikiem spalinowym. Icing to więc blokowanie miejsca, które służy do ładowania samochodu elektrycznego. Nie ma też zasady, według której takie miejsce jest blokowane. Często jest to po prostu brak rozwagi lub kierowcy zwyczajnie nie zwracają uwagi, gdzie parkują. Innym razem brakuje im wyobraźni, jak wtedy, gdy zajmowane są miejsca dla inwalidów — przecież żaden elektryk tu teraz nie przyjedzie, za 5 minutek wrócę. Czasami jednak dochodzi do kuriozalnych przypadków, gdy miejsca te blokowane są z premedytacją, a właścicieli samochodów EV traktuje się jak wroga.

Kierowcy elektryków krzyczą „dość”!

Cała akcja rozegrała się na jednej ze stacji benzynowych w Chorwacji. Lokalny klub zrzeszający właścicieli Tesli i miłośników pojazdów elektrycznych zdecydował się na dość osobliwy rodzaj protestu. Aby powiedzieć głośno „dość”, postanowili oni zablokować swoimi pojazdami dostęp do dystrybutorów paliwa. Akcja była jednak dobrze zaplanowana, a blokada nie trwała długo (jedynie 6 minut). Kierowcy pojazdów elektrycznych nie chcieli rozwścieczyć właścicieli pojazdów spalinowych. Wspomniana 6-minutowa blokada, zwróciła jednak uwagę ogółu na palący problem.

Revenge of the Electric Car! This is how it looks when you have no other solution to emphasize the problem of blocking charging stations for EVs than to block gas station with electric vehicles. The performance lasted 6 minutes and it was not our intention to harass anyone, but to point out the fact that electric vehicles are here, and their positive impact on society.

Opublikowany przez Igora Kolovrata Poniedziałek, 9 grudnia 2019

Dzięki akcji nazwanej „Revenge of the Electric Car” (tytuł film dokumentalnego) zwrócono uwagę mediów oraz społeczeństwa, które nie było świadome problemu. To chyba lepszy sposób niż odholowanie na policyjny parking, a taka kara obowiązuje za icing w Niemczech.

Zawodowo, całkowicie ktoś inny niż mogłoby się wydawać. Jego największe namiętności prócz żony to dobre piwo, ostre papryczki i świeżo palona kawa w hurtowej ilości. Uwielbia nowe technologie i gadżety, ma też spory sentyment do tych starych. Mówi o sobie, że jest „roztańczonym puchem tego świata”.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x