Auto Wieści

[WIDEO] Zobacz, jak Tesla Cybertruck przeciąga z łatwością Forda F1502 min read

26 listopada 2019 2 min read

[WIDEO] Zobacz, jak Tesla Cybertruck przeciąga z łatwością Forda F1502 min read

Kurz po głośnej premierzy Cybetrucka Tesli powoli opada, ale w sieci pełno jest ciągle to nowych materiałów na temat elektrycznego pickupa. Tesla opublikowała filmik, jak ich Cybetruck i Ford F150 przeciągają linę. Dzięki niemu widzimy nie tylko, jaką mocą dysponują oba pojazdy, ale także możemy porównać ich rozmiary.

Ford F150 to jeden z najlepiej sprzedających się pickupów na świecie. Nic więc dziwnego, że Elon Musk właśnie ten model wybrał, aby stanął w konkurencji z Cybetruckiem. Jak pokonywać, to najlepszych. Już same parametry przemawiają na korzyść Tesli, ich pickup ma lepszą specyfikację, dodatkowo jego cena jest znacznie poniżej 50 tysięcy dolarów (najtańsza wersja). Już podczas ubiegłotygodniowej konferencji Musk porównywał oba pojazdy, a pamiętajmy, że Cybertruck jest dopiero prototypem. Na wideo widzimy, jak samochody spisują się podczas przeciągania liny, a warto zwrócić uwagę, że Tesla raczej jedzie pod górkę:

Cybertruck bez problemu przeciągnął Forda, chociaż olbrzymią kwestię odegrała na pewno przyczepność, a tutaj jest różnica w oponach. Na materiale możemy zobaczyć również porównanie rozmiarów obu samochodów. Pojazd Tesli wydaje się nieco większy od Forda, chociaż myślę, że to także kwestia perspektywy.

ctr

W ofercie Tesli znajdują się w sumie trzy wersje elektrycznego pickupa:

  • z zasięgiem 400 km na pełnym ładowaniu
  • z zasięgiem 480 km na pełnym ładowaniu
  • z zasięgiem 800+ km na pełnym ładowaniu

Pierwsza opcja kosztuje 39 900 $, druga 49 900 $, a trzecia to koszt 59 900 $. Każdą z wersji można wzbogacić o system autonomicznej jazdy za cenę 7 tysięcy dolarów. W ciągu pierwszych dni zamówiono już ponad 200 tysięcy sztuk pickupa Tesli.

Zdaniem Rozładowanych:

Od początku, jak tylko zobaczyłem konferencję wiedziałem, że ten model zrobi furorę. Jeszcze się oficjalnie nie pojawił, a już jest o nim głośno. Wygląd to jedno, ale jego moc to inna kwestia i myślę, że elektryczny pickup Cybetruck podbije świat.

Zawodowo zajmuje się od ponad 11 lat front-endem. Hobbystycznie pisze, pisze, podróżuje i fotografuje. Spore doświadczenie z WordPress, a także SEO. Mocną stroną zdecydowanie tematyka front-end, WordPress, a także gry, seriale, komiksy i mobile.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x