Auto Wieści

VW ID Space Vizzion oficjalnie – to duże kombi stworzone z myślą o USA3 min read

22 listopada 2019 3 min read

VW ID Space Vizzion oficjalnie – to duże kombi stworzone z myślą o USA3 min read

Chociaż poznaliśmy już kilka nowości z targów motoryzacyjnych w Los Angeles, to te na dobrą sprawę jeszcze się nie zaczęły. Osoby, które miały na nie wcześniejszy wstęp już teraz zdradzają kolejne informacje — tym razem o nowym elektrycznym Volkswagenie ID Space Vizzion, który stworzono do podboju rynku w USA.

Właściwy rozpoczęcie targów LA Auto Show zaplanowany jest na 22 listopada i potrwają one do 1 grudnia. Na zamkniętym pokazie dla dziennikarzy VW pokazał już 7 z serii ID model. Tym razem do sporych rozmiarów pojazd w nadwoziu typu kombi. Wybór tego nadwozia nie jest bez przyczyny, okazuje się, że rynek i gusta klientów w USA jest całkiem inny niż na terenie EU. W związku z tym niemiecki producent musiał zmienić plany ekspansji amerykańskiego rynku pojazdów elektrycznych.

VW ID Space Vizzion

Nowy format samochodu

Nie wiem, czy wiecie, ale VW ID 3, który znalazł uznanie w Europie, nie będzie na razie dostępny w USA. Powodem jest odmienny gust klientów — Amerykanie po prostu nie lubią hatchbacków. Zamiast niego latem przyszłego roku dostaną małego, podobnego do Mustanga Mach E SUV-a nazwanego ID Crozz.

Teraz na pokazie w LA, poznaliśmy kolejny, już 7 model z serii ID. Dziennikarze usłyszeli na premierze, że to jeden z następnych wozów przygotowywanych na amerykański rynek. Volkswagen ID Space Vizzion to kombi w segmencie D lub E (lub segmencie D, który wskazuje na cechy segmentu E). Dostępny będzie na rynku Europejskim, Azjatyckim i w Stanach. W zależności od upodobań w regionie poszczególne wersje mogą odbiegać od siebie pewnymi cechami. Premiera gotowego modelu planowana jest pod koniec 2021 roku.

VW ID Space Vizzion

Kilka faktów o nowym modelu, które podał producent:

 • Współczynnik oporu powietrza jest bardzo niski i wynosi dla tego modelu 0,24.
 • To nowa klasa samochodu — połączenie Gran Turismo z przestrzenią dostępną w SUV.
 • Oparty na platformie MEB.
 • Ma baterię 82 kWh, pozwalającą przejechać 590 km (wg normy WLTP).
 • Napęd na cztery koła 4MOTION o mocy 250 kW (340 KM).
 • Przyśpieszenie do 100 km/h w 5.4 sekundy (5 sekund do 60 mph).
 • Materiały do tworzenia pojazdu są jeszcze bardziej ekologiczne (np. tapicerka AppleSkin z wytłoczyn soku).
 • Do granic możliwości wykorzystano zalety płynące z budowy elektryka jak brak chłodnicy i płaska podłoga. Samochód sprawia wrażenie większego, niż jest w rzeczywistości.
 • Samochód jest pozbawiony elementów chromowanych, ale starano się uzyskać taki efekt dzięki specjalnemu lakierowi.
 • We wnętrzu są dwa ekrany infotainments jeden mały z podstawowymi informacjami, drugi to „tesla-like” o rozmierza aż 15,6 cala.
 • Przednia szyba zintegrowana jest z ekranami HUD, które wykorzystują rzeczywistość rozszerzoną.
 • Do komunikacji z kierowcą użyto również pasa świetlanego między słupkami A, który jest interaktywny.

 

Zdaniem Rozładowanych

Volkswagen kolejny raz pokazuje, jak odmiennym rynkiem jest Ameryka. Europejczycy mogą z tego czerpać jednak realne korzyści. Nowy VW ID Space Vizzion kreuje nową, bardziej rozwiniętą kategorię pojazdów. Zrywa z pewnymi tendencjami i proponuje nową jakość.

Cieszymy się, że nowe pojazdy to nie tylko ekologiczne napęd, ale też przyjazne środowisku materiały (jak zastosowany tu AppleSkin). Mamy też nadzieję, że wersja produkcyjna nie będzie różnić się od tej produkcyjnej a wersja europejska od amerykańskiej.

Źródło: informacja prasowa.

Zawodowo, całkowicie ktoś inny niż mogłoby się wydawać. Jego największe namiętności prócz żony to dobre piwo, ostre papryczki i świeżo palona kawa w hurtowej ilości. Uwielbia nowe technologie i gadżety, ma też spory sentyment do tych starych. Mówi o sobie, że jest „roztańczonym puchem tego świata”.
Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *