Wieści

Volkswagen otwiera sklepy ID.Store poświęcone nowym samochodom elektrycznym2 min read

18 maja 2020 2 min read

autor:

Volkswagen otwiera sklepy ID.Store poświęcone nowym samochodom elektrycznym2 min read

Pierwszy sklep z szyldem ID.Store otwarto w Szklanej Manufakturze w Dreźnie, a kolejny powstanie w Monachium. Te sklepy mają pokazać czym jest elektromobilność w wykonaniu Volkswagena i oczywiście pomóc sprzedać samochód elektryczny oznaczony jako ID.3

Volkswagen przygotowuje się do wprowadzenia na rynek całkowicie elektrycznego ID.3. Na miesiąc przed rozpoczęciem składania zamówień – 17 czerwca – dla już zarejestrowanych klientów ID.3 1st Edition chce to elektryczne auto oraz całe otoczenie elektromobilności pokazać potencjalnym odbiorcom. Sklepy ID. oferują zainteresowanym stronom możliwość dowiedzenia się więcej o modelu ID.3, a także o całym projekcie e-mobilności w Volkswagenie.

 „Wraz z początkiem ID. sklepów skupiamy się przede wszystkim na miejscach o dużym natężeniu ruchu, w których w ekscytujący sposób prezentujemy wszystkim zagadnienie e-mobilności. W ten sposób chcemy otworzyć się na nowe grupy klientów i tym samym wesprzeć dealerów.” – wyjaśnił Holger B. Santel, dyrektor ds. Sprzedaży i marketingu w Niemczech dla marki Volkswagen Passenger Cars

Kilka lat temu Szklaną Manufakturę w Dreźnie zamieniono w miejsce, w którym klienci Volkswagena mogą poznawać auta elektryczne oraz zagadnienia związane z cyfryzacją samochodów. Teraz odwiedzający sklep ID. w Dreźnie mogą też poznać nowego ID.3 w „wirtualnych pokojach” i skonfigurować go po planowanym rozpoczęciu przedsprzedaży 17 czerwca. Cyfrowa różnorodność prezentacji nie ma granic: najnowsze technologie samochodowe są prezentowane w multimedialnych i interaktywnych programach przewodników po elektrycznej przyszłości Volkswagena. Klienci mogą następnie zamówić swój ID.3 u wybranego sprzedawcy w swoim regionie. Zamówienia online będą również możliwe w przyszłości. Klienci i zainteresowane strony również otrzymają kompleksowe porady. Z pulpitu konfiguracyjnego zostaną w przyszłości przesłane bezpośrednio do ich modelu ID. Po wprowadzeniu na rynek nowego elektrycznego Volkswagena zainteresowani mogą od razu przekonać się o jakości pojazdu podczas jazdy próbnej.

W Szklanej Manufakturze od 2021 roku będzie też produkowany ID.3. Od kwietnia 2019 roku produkuje się tam elektrycznego e-Golfa – to najbardziej popularny model samochodu elektrycznego w Niemczech.

„Chcemy zaoferować klientom ogólną koncepcję, aby przekonać ich do elektromobilności: od produkcji, przez jazdę próbną do konfiguracji, mogą doświadczyć wszystkiego z nami, a później także swojego ID.3 w Dreźnie” – Henning Schulzki, dyrektor ds. Sprzedaży i marketingu w Dreźnie, mówi: „

Pod koniec lipca sklep ID. zostanie otwarty także w nowoczesnej dzielnicy fabrycznej w Monachium. Zainteresowane strony mogą zapoznać się z ID.3 tutaj i dowiedzieć się więcej na temat ładowania i infrastruktury ładowania.

Z Polski do Drezna jest niedaleko, jak już otworzą granicę po zamieszaniu z koronawirusem (akurat tak w okolicy premiery ID.3) będzie można się udać do Szklanej Manufaktury, żeby zobaczyć elektromobilność w wykonaniu Volkswagena.

źródło: Materiały Prasowe