Auto

Volkswagen ID.4 – tak wygląda wnętrze elektrycznego SUV-a2 min read

7 września 2020 2 min read

Volkswagen ID.4 – tak wygląda wnętrze elektrycznego SUV-a2 min read

Volkswagen zaprezentował wnętrze modelu ID.4. Premiera nowego elektrycznego SUV-a ze stajni niemieckiej marki ma się odbyć jeszcze w tym miesiącu.

Po prezentacji i wprowadzeniu do sprzedaży Volkswagena ID.3, fani marki oraz obserwatorzy rynku czekają na premierę kolejnego modelu. ID.4, bo tak ma się nazywać następny w pełni elektryczny pojazd niemieckiego producenta, według jego zapewnień, ma być pokazany światu jeszcze w tym miesiącu. Zgodnie z zapowiedziami, będzie to SUV oparty na platformie MEB, tak samo jak ID.3, czy też niedawno zaprezentowana Skoda Enyaq iV. Póki co, emocje związane z prezentacją ID.4 mają podkręcać najnowsze informacje i zdjęcia dotyczące wnętrza pojazdu.

Wnętrze Volkswagena ID.4

Minimalizm oraz ID.Light

Na pierwszy rzut oka wnętrze Volkswagena ID.4 sprawia wrażenie minimalistycznego, ale funkcjonalnego. Jednocześnie dostrzega się duży wyświetlacz w centralnej części kokpitu, podobnie, jak chociażby w Skodzie Enyaq iV. Pod wyświetlaczem znajduje się niewielka ilość przycisków do sterowania najważniejszymi funkcjami. Przyciski znajdują się także na kierownicy, a także na kokpicie po jej lewej stronie. Tuż pod przednią szybą umiejscowione zostało oświetlenie połączone z systemem ID.Light. To ciekawe rozwiązanie prezentuje kierowcy, za pośrednictwem sygnałów świetlnych funkcjonowanie układu napędowego, czy też status blokady pojazdu. Ponadto, informuje kierowcę o konieczności hamowania oraz o zaleceniach pochodzących z nawigacji i przychodzących rozmowach telefonicznych.

Kokpit Volkswagena ID.4

Dużo miejsca w środku

Producent zapewnia, że do dyspozycji użytkowników pojazdu będzie dużo miejsca z przodu oraz na tylnej kanapie. Podkreśla, że kierowca oraz pasażerowie dostaną się do auta poprzez duże otwory drzwiowe. Bagażnik ma mieć pojemność 543 litrów. W środku zdecydowano się na kolory Platinum Grey, Florence Brown, Piano Black, Electric White. Te dwa ostatnie wykorzystano m.in. do przycisków sterowania zainstalowanych w drzwiach, do kierownicy czy też obudowy wyświetlacza. Volkswagen podaje, że konsola środkowa nie została połączona z deską rozdzielczą.

Produkcja ID.4 w Europie, Chinach oraz USA

Volkswagen ID.4 produkowany ma być w Europie, a także w Chinach i Stanach Zjednoczonych. Jego wnętrze wygląda naprawdę obiecująco. Biorąc pod uwagę zaprezentowaną już Skodę Enyaq iV oraz Volkswagena ID.3 bazujących na tej samej platformie, możemy się spodziewać ciekawego elektrycznego SUV-a. Pojazd ma być zaprezentowany jeszcze w tym miesiącu, o czym będziemy informować na łamach Rozładowanych.

Źródło: Volkswagen