Wieści

Smart kask za 1400 zł połączony z elektrycznym rowerem – UNIT1 i Stromer nawiązują współpracę2 min read

20 stycznia 2023 3 min read

Smart kask za 1400 zł połączony z elektrycznym rowerem – UNIT1 i Stromer nawiązują współpracę2 min read

Stromer to jeden z najfajniejszych szybkich rowerów na rynku. Teraz będzie jeszcze lepszy — Stromer oraz UNIT1 łączą siły w trosce o bezpieczeństwo. Tak powstał smart kask połączony z systemem roweru.

O Stromer pisaliśmy przy okazji premiery flagowego modelu Stromer ST7, który kosztuje 65,000 PLN. Artykuł, który zdradza, co ma w sobie rower za taką kasę, znajdziecie tutaj. W dużym uproszczeniu to bardzo mocny rower elektryczny, z ogromną baterią, częściami z najwyższej półki, ABS i mnóstwem nowoczesnych rozwiązań. Teraz firma ma zamiar poprawić bezpieczeństwo poruszających się na nim osób.

Stromer i UNIT1 dla bezpieczeństwa

Smart kaski to temat, który na razie pomijaliśmy na łamach Rozładowanych. Chociaż tematy bezpieczeństwa i rowerowych gadżetów, idealnie wpisują się w nasz charakter, to temat kasków trochę nas nudził. Teraz nie sposób pominąć tej nowinki.

UNIT1

Stromer ST7 to SUV w świecie elektrycznych rowerów. Kosztuje 65 000 zł, ma ABS, elektryczną skrzynię biegów i zasięg na 260 km!

UNIT1

UNIT1 to firma, która porusza się właśnie w kategorii rowerowych akcesoriów. Ich pierwszym produktem jest inteligentny kask. To chyba pierwszy raz, gdy możemy o „o kasku ze światełkami” powiedzieć, że jest inteligentny. Jest stworzony dla bezpieczeństwa i wykorzystuje standard MIPS, jest ładny i ma wbudowane oświetlenie — to już widzieliśmy u innych producentów. UNIT1 Faro oferuje znacznie więcej, łączy się dodatkowo z aplikacją, która pozwoli na zmianę charakteru oświetlenia. Ma funkcję świateł stopu i kierunkowskazy. Automatycznie zaalarmuje bliskich o naszym wypadku (detekcja upadku).

UNIT1

Stromer to producent ze Szwajcarii, który tworzy chyba najbardziej zaawansowane rowery typu Speed Pedelec (czyli rowery, które wspomagają prędkość do 45 km/h i są legalne w kilku krajach UE). Obie firmy spotkały się i nawiązały współpracę, która jest chyba bezprecedensowa.

UNIT1 juniper.4

Owocem współpracy jest kask UNIT1 Faro Smart Helmet, który bezprzewodowo łączy się z systemem roweru Stromer ST7. Jak twierdzą pracownicy, z zewnątrz kask wyróżnia się tylko malowaniem i naklejkami Stromer, wewnątrz dzieje się jednak magia. Standardowo do obsługi kasku Faro używa się aplikacji i pilota na kierownicy. Teraz wszystko połączone i zautomatyzowane jest w rowerze.

UNIT1 Faro
Francisco Abelleira, współzałożyciel UNIT1 oraz z Tomim Viialą, współzałożycielem Stromer – na Eurobike 2022 we Frankfurcie

Wybraliśmy UNIT 1, ponieważ jego design i technologia idealnie pasują do naszej marki.
Tomi Viiala – współzarządzający Stromer

Z chęcią przetestowałbym takie rozwiązanie. Niestety na konsumencką wersję trzeba chyba jeszcze poczekać. Nie należy ona również to tanich sam rower Stromer ST7 to koszt około 65,000 PLN, kask to dodatkowy koszt 1,399 zł.

Więcej o UNIT1 Faro Smart Helmet
Więcej o Stromer ST7

 

Zawodowo, całkowicie ktoś inny niż mogłoby się wydawać. Jego największe namiętności prócz żony to dobre piwo, ostre papryczki i świeżo palona kawa w hurtowej ilości. Uwielbia nowe technologie i gadżety, ma też spory sentyment do tych starych. Mówi o sobie, że jest „roztańczonym puchem tego świata”.
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] Stromer Unit1 – inteligentny kask, czy warto? […]

1
0
Would love your thoughts, please comment.x