Auto Wieści

To już prawie perfekcja! Zobacz, jak autopilot Tesli omija przeszkody na drodze [wideo]2 min read

3 grudnia 2019 2 min read

To już prawie perfekcja! Zobacz, jak autopilot Tesli omija przeszkody na drodze [wideo]2 min read

Stale śledzę to, co dzieje się w dziedzinie rozwoju autopilota Tesli. Wiele różnych firm pracuje nad technologią, jednak to Tesla najbardziej mnie fascynuje. Nie wiem sam dlaczego, ale tak jest. Pisałem już o tym, jak ich autopilot radzi sobie z omijaniem stada gęsi na torze testowym, a także niedźwiedziej rodziny. Dzisiaj czas na testy w bardziej wiarygodnych warunkach.

Na YouTube pojawiło się nagranie, gdzie autor prezentuje materiał z kamer w swojej Tesli Model 3. Widzimy na nim, jak samochód przemieszcza się płynnie po autostradzie, która jest w remoncie. Na poboczu stoją „pachołki”, a w momencie, kiedy Tesla dojeżdża do takiego, który stoi na pasie, sprytnie go omija.

Pierwsza moja myśl, jaka pojawiła się w głowie to: „ale zaraz, czy Tesla »spojrzała« w lewe lusterko?”. Jednak, kiedy filmik obejrzałem do końca, zauważyłem ujęcie z kamer wstecznych. Tam już można zobaczyć, że samochód nawet nie dotknął pasa, a już na pewno go nie przekroczył. Bez gwałtownych ruchów, z odpowiednim wyprzedzeniem ominął przeszkodę na drodze. Jak widać na nagraniu, warunki były dość naturalne, bo ruch na drodze był.

Nagranie opublikował użytkownik „Dirty Tesla”. Jak widzimy, kierowca asekuruje autopilota, trzymając ręce w pobliżu, albo nawet na kierownicy, ale nie ingeruje w automatyczną jazdę. Nagranie udowadnia, że ostatnia aktualizacja oprogramowania Tesli była skuteczna.

Kilka miesięcy temu w sieci pojawiło się wideo, gdzie Tesla w podobnej sytuacji skosiła 11 słupków rozstawionych na drodze. Postępy w technologii idą zatem bardzo dobrze.

Zdaniem Rozładowanych:

System autopilota Tesli ma się bardzo dobrze, a każda kolejna aktualizacja wnosi rewelacyjne poprawki. Na razie technologia dedykowana jest jeździe po autostradach, ale Elon Musk zapewnia, że lada chwila będzie bezpieczne poruszanie się także w mieście. Jeszcze rok temu nie dawałem większych szans na szybkie wdrożenie autopilota przez Teslę, teraz jednak muszę przyznać się do mylnego myślenia, a to, co robi Tesla, daje do myślenia i pokazuje, że przyszłość chyba jest tu i teraz.

Zawodowo zajmuje się od ponad 11 lat front-endem. Hobbystycznie pisze, pisze, podróżuje i fotografuje. Spore doświadczenie z WordPress, a także SEO. Mocną stroną zdecydowanie tematyka front-end, WordPress, a także gry, seriale, komiksy i mobile.
Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *