UTO

Tier wprowadza do floty nową hulajnogę elektryczną z wymienną baterią, kierunkowskazami i składanym kaskiem2 min read

9 września 2020 2 min read

Tier wprowadza do floty nową hulajnogę elektryczną z wymienną baterią, kierunkowskazami i składanym kaskiem2 min read

Tier wprowadza do swojej sieci wynajmu nowy model hulajnogi elektrycznej. Wyróżnia się ona wbudowanymi kierunkowskazami, składanym kaskiem oraz wymienną baterią.

Popularność przejazdów współdzielonych wpisuje się w rozwój ekonomii współdzielenia, a zatem nowoczesnego spojrzenia na kwestię wynajmu. Zgodnie z nim na wartości zyskuje korzystanie z dóbr, a nie ich posiadanie na własność. Sporo firm udostępnia w ten sposób hulajnogi elektryczne, które są bardzo wygodnym środkiem transportu, zwłaszcza w lokalizacjach, gdzie korki są zmorą w codziennym poruszaniu się po mieście. Jeden z operatorów wynajmu hulajnóg elektrycznych, Tier, wprowadził właśnie do swojej floty nową, ciekawą hulajnogę, a także sposób rozliczenia za jej wynajem.

Nowa hulajnoga elektryczna Tier

Nowa hulajnoga elektryczna Tier z wymienną baterią

W sumie można by przejść obok tej wiadomości z obojętnością, ale nowa hulajnoga elektryczna we flocie Tier jest na swój sposób intrygująca. Tier wyposażył nowy model hulajnogi w wymienną baterię. W sumie nic nowego. Jednak baterie mają być wymieniane nie przez serwisantów pracujących dla operatora, a przez samych użytkowników. Naładowane baterie wynajmujący mogą dostać w wielu punktach współpracujących z operatorem. Co najciekawsze, w zamian za wymianę baterii, użytkownicy mogą za darmo poruszać się hulajnogą elektryczną. Jednocześnie Tier zapowiedział, że chce wprowadzić ten sam model baterii do wszystkich swoich hulajnóg, aby uprościć proces ładowania i ich wymiany. Interesujące jest również to, że operator sam pokrywa koszty zużytej energii elektrycznej, która była potrzebna na naładowanie baterii u swoich partnerów. Tym sposobem chce zwiększyć sieć dostępnych stacji ładowania, które nie są skomplikowane w użyciu, nie wymagają żadnej instalacji oraz obsługi przez pracownika punktu, wystarczy najzwyklejsze podłączenie do gniazdka prądowego.

Hulajnoga Tier z kierunkowskazami i składanym kaskiem

To nie koniec nowości. Nowa hulajnoga elektryczna Tier wyposażona została w składany kask. Jest on chowany w specjalnie przygotowanej komorze umieszczonej pod kierownicą. Z kolei w samej kierownicy oraz w tylnym błotniku ulokowane zostały kierunkowskazy. Poza tym Tier chwali się, że nowy model hulajnogi elektrycznej został wyposażony w szerszą podstawę na stopy, podwójne zawieszenie oraz 12″ koła. Poprawę bezpieczeństwa użytkownika mają zapewnić również podwójne hamulce bębnowe. Ponadto tuż nad schowkiem na kask, znajduje się bezprzewodowa ładowarka do smartfonów.

Ładowarka baterii do hulajnogi Tier

Hulajnogi udostępnione w Finlandii

W początkowej fazie Tier wprowadza nową hulajnogę elektryczną w Tampere w Finlandii. Jednocześnie operator zapowiedział, że do końca 2021 r. te same modele oraz sposoby ładowania baterii zostaną wprowadzone w pozostałych krajach, gdzie Tier funkcjonuje.

Źródło: Tier

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *