Auto Wieści

Tesla zwiększy moc pojazdów za pomocą… aktualizacji2 min read

26 października 2019 2 min read

Tesla zwiększy moc pojazdów za pomocą… aktualizacji2 min read

Do tej pory było tak, że jeśli chcieliśmy poprawić osiągu swojego samochodu, udawaliśmy się do serwisu, który dokonał odpowiedniego tuningu. Podkręcano niektóre elementy, moc rosła, a właściciel mógł wozić się po mieście. Teraz jednak nie trzeba nigdzie się udawać, wystarczy mieć… Teslę.

Firma informuje, że dokona aktualizacji oprogramowania, która zwiększy moc pojazdu. Łatka ma zostać wypuszczona w ciągu kilku najbliższych tygodni. Co więcej, po aktualizacji wzrośnie także zasięg Tesli.

Nie jest to oczywiście nowinka, bo Tesla zapowiadała taką aktualizację, wprowadzając do sprzedaży Model 3 w tym roku. Większość jednak nie potrafiła sobie wyobrazić, jak taka poprawka miałaby wyglądać. Wtedy Elon Musk tak zachwalał aktualizacje:

„Są też pewne rzeczy, które byliśmy w stanie zrobić dla obecnych klientów, są one całkiem fajne. Tesla jest zarówno firmą programistyczną, jak i sprzętową. Dzięki oprogramowaniu wewnętrznemu mogliśmy zwiększyć zasięg samochodu z napędem na tylne koła z 310 do 325 mil. Wpłynie to na wszystkich klientów, w tym na dotychczasowe samochody, ale także nowe pojazdy. Tak więc zarówno obecni, jak i nowi klienci otrzymają 15-milowy wzrost zasięgu z 310 do 325”.

Aktualizacja Tesli poprawi także moc pojazdów

Wtedy Tesla opublikowała aktualizację w marcu. Nie objęto jednak wówczas wszystkich Modeli 3. Podczas niedawnego spotkania z inwestorami i analitykami, szef Tesli pochwalił się, że dokonano ulepszeń:

„Zapomniałem wspomnieć, spodziewamy się również, że wprowadzimy aktualizację, która usprawni moc modeli S, X i 3. Nawiasem mówiąc, za kilka tygodni. Powinno to być rzędu 5% wzrostu mocy ze względu na ulepszone oprogramowanie wewnętrzne”.

Informację tę uzupełnił wiceprezes Tesli ds. Technologii, Drew Baglino. Dodał on, że znaleziono sposoby na optymalizację sterowania silnikiem, co zwiększy moc do około „5% dla wszystkich klientów z Modelem 3 i około 3% z Modelem S i X”.

Aktualizacja, jak wspomniałem, ma być wypuszczona w najbliższych tygodniach. Trzeba przyznać, że jest to dobry ruch ze strony Tesli – nie wypuszczają nowego modelu, bo poprawiono osiągi, tylko wypuszczana jest aktualizacja.

źródło: electrek.co

Zawodowo zajmuje się od ponad 11 lat front-endem. Hobbystycznie pisze, pisze, podróżuje i fotografuje. Spore doświadczenie z WordPress, a także SEO. Mocną stroną zdecydowanie tematyka front-end, WordPress, a także gry, seriale, komiksy i mobile.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x