Rowery elektryczne Aktualności

Tesla zaprezentowała Cybertrucka: zasięg 800 km+, cena od 39 900$ i mała wpadka4 min czytania

22 listopada 2019 3 min read

Tesla zaprezentowała Cybertrucka: zasięg 800 km+, cena od 39 900$ i mała wpadka4 min czytania

Na ten moment Tesla nas przygotowywała od dłuższego już czasu. Właśnie odbyło się specjalne wydarzenie, na którym zaprezentowano elektrycznego pickupa Cybertruck. Jego cena zaczyna się już od 39 900, co bez wątpienia jest pozytywnym zaskoczeniem. Takie eventy potrafi robić Tesla i robi to rewelacyjnie.

Tesla ostatnio jest na fali: imponujące wyniki finansowe i nowe fabryki pozwalają stawiać sobie ambitne cele. A jeśli dzięki temu powstaną nowe pojazdy, to nie mam pytań. Tesla bierze więc pełnymi garściami z tego, co daje jej los i idealne dla rozwoju technologii czasy.

cybertruck1
fot: engadget.com

Wydarzenie odbyło się w Kalifornii, w studio projektowym w Hawthorne. Otworzono je dla dziennikarzy i fanów, którym udało się dostać na event. A tam gwoździem wieczoru był najnowszy produkt, Cybetruck. Na scenie pojawił się oczywiście dyrektor generalny Tesli, Elon Musk. Przypomniał wszystkim, że celem jego firmy jest uczynić świat bardziej ekologicznym. Na filmie Musk zaprezentował, jak wytrzymały jest nowy pickup od Tesli. Nie obyło się bez małej wpadki, bo na filmie Cybertruck bez problemu przeszedł test „Tesla Armor Glass”, ale podczas eventu, gdy ochotnik rzucił przedmiotem, szkło nie było już takie wytrzymałe. Mimo tego Elon Musk pozostał niewzruszony.

Tesla Cybertruck – pickup z imponującymi osiągami

Przejdźmy zatem do specyfikacji i osiągów nowego pickupa od Tesli. Jak zapewnia Elon Musk, pojazd rozpędzi się od zera do setki w 2,9 sekundy. Samochód ma uciągnąć ponad 6 ton. I w tym momencie Elon Musk nie byłby sobą, gdyby nie pokazał porównania z konkurencją. W teście przeciągania liny, na zaprezentowanym wideo, Cybertruck pokonuje Forda F-150. Zapowiedziano także, że pickup będzie miał trzy warianty akumulatorów:

 • z zasięgiem 400 km na pełnym ładowaniu
 • z zasięgiem 480 km na pełnym ładowaniu
 • z zasięgiem 800+ km na pełnym ładowaniu

Trzeba przyznać, że szczególnie ten ostatni wariant robi wrażenie. Pickup ma obsługiwać ładowanie 250 kW.

c1

Przyjrzyjmy się wyglądowi zewnętrznemu. Nie jest to pickup tradycyjnym, tu nie ma wątpliwości. Na każdym kroku widać smaczki, które charakteryzują Teslę. Projektanci dbali o to, by zmniejszyć ślad węglowy podczas tworzenia pojazdy. Samochód wygląda jak żywcem wyjęty z przyszłości.

Tesla Cybertruck – ceny

Ceny nowego pickupa zaczynać się mają od 39 900 dolarów. Zamówienia przedpremierowe już ruszyły. Model najtańszy wyposażony jest w RWD, jeden silnik i zasięg szacowany na 400 km. Po dopłaceniu 10 000 dolarów otrzymamy opcję AWD, dwa silniki, a także zasięg zwiększony do 480 km. Najmocniejsza opcja to dopłata kolejnych 10 000 dolarów, a w zamian za to otrzymamy trzy silniki, maksymalną siłę holowania (wspomniane wcześniej 6 ton), a także zasięg maksymalny ponad 800 km. Wersja z funkcją autonomicznej jazdy to kolejne 7 000 $. Tak więc najdroższa możliwa wersja to niespełna 67 000 $.

c2 1

Samochód ma trafić na rynek pod koniec 2021 roku, natomiast opcja z trzema silnikami raczej poczeka do 2022.

Pełna specyfikacja Tesla Cybetruck (oficjalna):

 • Zasięg: 800+ km
 • Przyspieszenie 0–100 km / h: <2,9 sekundy
 • Uciąg: ponad 6 ton
 • Ładowność: do 1600 kg
 • Pojemność: 30 metrów sześciennych z zewnątrz
 • Rozmiar ekranu dotykowego: 17 „
 • Korpus: ultra twarda stal nierdzewna 30X walcowana na zimno. Gdyby było coś lepszego, skorzystalibyśmy z tego.
 • Miejsca siedzące: do sześciu osób dorosłych
 • Ładowanie: Może być ładowany w domu, w punktach ładowania docelowego oraz dzięki naszej sieci ponad 14 000 doładowań, w tym w naszej najnowszej technologii V3, która jest pomocna podczas długich podróży i holowania.

Zdaniem Rozładowanych:

Niesamowite jest dla mnie to, co robi Tesla. Spodziewałem się naprawdę czegoś wielkiego, czegoś niesamowitego, czegoś z przyszłości. I tak się stało. Otrzymujemy samochód, który był w wyobraźni pokoleń jako ten, który będzie jeździł po ulicach w XXI wieku. Niecałe 40 000 dolarów uważam za kwotę i tak niską, jak na takie możliwości i wygląd pojazdu. Brałbym!

źródło: engadget.com

Zawodowo zajmuje się od ponad 11 lat front-endem. Hobbystycznie pisze, pisze, podróżuje i fotografuje. Spore doświadczenie z WordPress, a także SEO. Mocną stroną zdecydowanie tematyka front-end, WordPress, a także gry, seriale, komiksy i mobile.
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
1
0
Would love your thoughts, please comment.x