Auto

Tesla z nowym rekordem: prawie ćwierć miliona samochodów dostarczonych w ostatnim kwartale2 min read

4 października 2021 2 min read

Tesla z nowym rekordem: prawie ćwierć miliona samochodów dostarczonych w ostatnim kwartale2 min read

Kolejny rekordowy okres sprzedażowy dla Tesli.

Tesla bez wątpienia to jedna z tych firm, które darzę olbrzymim szacunkiem i uwielbiam zarówno śledzić ich produkty, jak i sam proces zarządzania. Śledzić, bo oczywiście jeszcze nie dorobiłem się Tesli, ale jest to na pewno mój plan. Nie o tym jednak będzie teraz, bo Tesla właśnie ogłosiła dane na temat sprzedaży swoich samochodów w ostatnim kwartale.

Rynek aut elektrycznych ma się bardzo dobrze, a sama Tesla wręcz znakomicie. Można mówić o gorszych okresach, o słabszych tygodniach, jednak w dłuższej perspektywie – samochody Tesli schodzą jak ciepłe bułeczki.

Sprzedaż Tesli rośnie, w trzecim kwartale – kolejny rekord

Według raportu Tesli, w trzecim kwartale 2021 roku Tesla sprzedała dokładnie 241 300 swoich pojazdów. Pokrywa się więc to z zapowiedziami Elona Muska, który nazwał ostatni miesiąc jako „najbardziej szalony”, zgodnie z tym, co przekazał serwis elecktrek.

Po opóźnieniach wywołanych przez pandemię, a także słabszy pierwszy kwartał 2021 Tesla zdaje się odbijać i wracać na ścieżkę rozwoju, do której przyzwyczaiła nas od pierwszych dni swojego działania. Wcześniejszy rekord został ustanowiony nie tak dawno, bo poprzednio. Między kwietniem a czerwcem 2021 Tesla sprzedała 201 250 samochodów ze swoim logo.

Jak to się przekłada na poszczególne modele? W trzecim kwartale 2021 roku wyglądało to tak:

Tesla Model S/X

  • Dostawy: 9275
  • Produkcja: 8941

Tesla Model 3/Y

  • Dostawy: 232025
  • Produkcja: 228882

Jak widać głównym motorem napędowym Tesli jest bez wątpienia Tesla Model 3 i Y. Kolejne miesiące mogą okazać się miesiącami z jeszcze większymi wzrostami. Tesla się nie zatrzymuje, a kolejne samochody trafiają na taśmę produkcyjną.

Tesla – polskie ceny

Jak to się przekłada na ceny? Oczywiście samochody marki Tesla do tych najtańszych nie należą. Aktualnie koszty zakupu podstawowych wersji wszystkich modeli kształtują się następująco:

  • Tesla Model S: cena od. 435 990 zł
  • Tesla Model X: cena od. 474 990 zł
  • Tesla Model 3: cena od. 199 990 zł
  • Tesla Model Y: cena od. 299 990 zł

Jak widać modele najtańsze rzecz jasna cieszą się największą popularnością. Oczywiście mowa o najtańszych wersjach każdego z modeli, bo przykładowo Tesla Model S z trzema silnikami kosztuje już 569 990 zł. No coż, jeszcze parę tekstów, parę godzin pracy i na pewno się uzbiera. Może nawet na S 😉

Zawodowo zajmuje się od ponad 11 lat front-endem. Hobbystycznie pisze, pisze, podróżuje i fotografuje. Spore doświadczenie z WordPress, a także SEO. Mocną stroną zdecydowanie tematyka front-end, WordPress, a także gry, seriale, komiksy i mobile.
Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *