Auto Wieści

Tesla wyprodukowała milion elektryków, wynik robi wrażenie2 min read

11 marca 2020 2 min read

Tesla wyprodukowała milion elektryków, wynik robi wrażenie2 min read

Tesla i jej charyzmatyczny właściciel, czyli Elon Musk lubią się chwalić. W braku skromności nie widzę nic złego, szczególnie jeśli jest to chwalenie się zasłużone. Tak jest w przypadku właśnie Tesli, która poinformowała, że wyprodukowano właśnie milionową elektryczną Teslę. Bez wątpienia firma przechodzi do historii, mimo że jest dość świeżą marką na rynku motoryzacyjnym.

Od razu zaznaczę, że wśród drugiego miliona będzie jedna moja Tesla, takie mam plany ;). Wracając jednak do samego rekordu, Tesli należy się szacunek, bo początki firma miała dość kiepskie. Sama w sobie miała olbrzymie nadzieje i ambitne plany, eksperci natomiast nie wróżyli im sukcesów. Elon Musk jednak udowodnił, że czego się nie dotknie, to zamienia w złoto, dlatego po prostu musiało się udać.

Wśród wyprodukowanego miliona znajdują się trzy modele Tesli (3, X i S). Szczęśliwym milionowym modelem był natomiast model Y, o czym poinformował Elon Musk, publikując zdjęcie szczęśliwej sztuki:

Przez pewien moment Tesla rywalizowała w liczbie produkowanych aut elektrycznych z chińskim BYD, jednak w ubiegłym roku udało się Tesli odskoczyć znacząco, stając się samodzielnym liderem. Jak informuje serwis electrek, na październik 2019 Tesla wyprodukowała 807 954 elektryków, a BYD 777 150 (plus oczywiście hybrydy).

Tesla na milionie oczywiście nie poprzestaje, plany są ambitne i produkcja ma rosnąć z każdym miesiącem. Firma planuje osiągnąć 650 000 w tym roku, tak więc do dwóch milionów będzie już niewiele brakowało. Pamiętajmy też, że powstają kolejne fabryki, co zwiększy produkcję, a także nowe modele, w tym osławiony długo przed premierą Cybertruck, który bije rekordy zamówień.

Przechodząc zatem do podsumowania – moje najszczersze gratulacje dla Tesli i całej ekipy. Duża w tym zasługa wspomnianego Muska, który twardo stawia cele całemu zespołowi, co przekłada się na tego typu rekordy, z jakimi mamy do czynienia teraz. Oby pierwszy milion był krokiem milowym, a kolejne miliony padały w jeszcze szybszym tempie. Przyczynię się do zwiększenia zamówień, jeśli oczywiście redakcja podniesie dochody 😉

źródło: electrek.co

Zawodowo zajmuje się od ponad 11 lat front-endem. Hobbystycznie pisze, pisze, podróżuje i fotografuje. Spore doświadczenie z WordPress, a także SEO. Mocną stroną zdecydowanie tematyka front-end, WordPress, a także gry, seriale, komiksy i mobile.
Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *