Lifestyle Auto Wieści

Tesla usuwa niebezpieczny błąd w „trybie psa”1 min read

1 sierpnia 2019 < 1 min read

Tesla usuwa niebezpieczny błąd w „trybie psa”1 min read

Jakiś czas temu informowałem, że Tesla z dbałości o czworonożnych przyjaciół wprowadziła Tryb Psa do swoich samochodów. Tryb taki ma pomagać pozostawić zwierzęta w samochodzie, kiedy idziemy na zakupy albo po prostu na chwilę zostawiamy samochód na parkingu.

W trybie uruchamiana została wentylacja, tak aby temperatura była znośna dla zwierzęcia. Wprowadzenie takiego rozwiązania zostało entuzjastycznie przyjęte przez miłośników zwierząt. Szczególnie że w tym samym czasie zmieniono prawo w Kalifornii, tak aby możliwe było „włamanie” się do samochodu, kiedy zobaczymy w nim pozostawione zwierzę.

Przy włączonym Trybie Psa, na ekranie w samochodzie wyświetlała się temperatura i wyraźny komunikat o włączonej wentylacji. Dzięki temu przechodzień, który mógłby obawiać się o pozostawionego w aucie zwierzaka, dostaje jasny sygnał, że wszystko jest w porządku. Warto zaznaczyć, że już trzy lata temu Tesla wprowadziła zabezpieczenia w celu zapobieżenia przegrzewaniu się wnętrza pojazdu.

W międzyczasie jednak firma znalazła jeden, jak się okazuje znaczący błąd w oprogramowaniu. Tryb psa nie włączał się, jeśli wentylator był wcześniej przestawiony w tryb ręczny. Sprowadzało to rzecz jasna zagrożenie dla czworonogów.

Szef Tesli, Elon Musk poinformował właśnie na Twitterze, że problem jest znany i naprawiany. W tym czasie właściciele Tesli, którzy korzystają z tego trybu, powinni zachować ostrożność.

Zawodowo zajmuje się od ponad 11 lat front-endem. Hobbystycznie pisze, pisze, podróżuje i fotografuje. Spore doświadczenie z WordPress, a także SEO. Mocną stroną zdecydowanie tematyka front-end, WordPress, a także gry, seriale, komiksy i mobile.
Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *