Auto Lifestyle Wieści

Tesla umieści na Alasce olbrzymią baterię, która zastąpi paliwa kopalne2 min read

18 grudnia 2019 2 min read

Tesla umieści na Alasce olbrzymią baterię, która zastąpi paliwa kopalne2 min read

Nie wiem już, jaka jest aktualna liczba równolegle realizowanych projektów przez Teslę. Ekipa inżynierów Elona Muska stale pracuje nad nowymi ogniwami do zasilania ich elektrycznych samochodów, same samochody też są prezentowane w nowych osłonach, o dachach solarnych nie wspominając. Teraz czas na mega baterię na Alasce.

Ma ona zastąpić kopalne paliwa i elektrownie, które zanieczyszczają środowisko. Pomoże to zmniejszyć zależność Stanów Zjednoczonych od elektrowni na paliwa kopalne właśnie. Wdrożony zostanie specjalny system, który zmagazynuje energię z akumulatorów.

O całej sprawie poinformowało Homer Electric Association. Jest to swego rodzaju oddział energetyczny z siedzibą na Alasce. W oświadczeniu czytamy, że podjęto współpracę z Teslą nad wdrożeniem tej mega baterii:

„BESS będzie w stanie zgromadzić 93 MWh energii elektrycznej, która może być dostarczana z mocą 46.5 MW na godzinę. BESS pozwoli HEA spełnić wymagania dotyczące niezawodności bez konieczności spalania dodatkowych ilości paliwa. Spowoduje to większą wydajność systemu, niższą produkcję gazów cieplarnianych i rzadsze przerwy w dostawie prądu”.

BESS, czyli system magazynowania energii zostanie zmontowany w fabryce Soldotna. HEA jest zdania, że taka instalacja zwiększy dopływ energii odnawialnej, a jednocześnie zmniejszy energię z elektrowni spalających paliwa kopalne:

„BESS zapewnia również wielką korzyść uboczną, otwiera nam drzwi do projektów w zakresie energii odnawialnej”.

Teraz czas na konkrety i tutaj pozytywnie się zaskakuję, ale Elon Musk już zdążył nas przyzwyczaić do szybkiego działania. Projekt ma być oddany do użytku już jesienią 2021 roku. To oczywiście nie pierwszy tego typu projekt Tesli. Na początku kończącego się właśnie roku, firma oddała instalację „Megapack” do użytku. Służy on do magazynowania energii, jedna sztuka to max. 3 MWh pojemności.

Zdaniem Rozładowanych:

To, co robi Tesla, jest według mnie genialne. Rzadko kiedy przytrafiają się ekipie wpadki, a niewielkie opóźnienia przy tak dużych i ambitnych planach to rzecz normalna. Niewątpliwie to Tesla aktualnie przyczynia się do znaczącego promowania ekologii, dbając o środowisko w każdy możliwy sposób.

Zawodowo zajmuje się od ponad 11 lat front-endem. Hobbystycznie pisze, pisze, podróżuje i fotografuje. Spore doświadczenie z WordPress, a także SEO. Mocną stroną zdecydowanie tematyka front-end, WordPress, a także gry, seriale, komiksy i mobile.
Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *