Wieści

Tesla wprowadza do oferty „seksowne szorty”. Elon Musk chciał dokuczyć inwestorom, popyt był tak duży, że wykończył stronę internetową.2 min read

6 lipca 2020 2 min read

Tesla wprowadza do oferty „seksowne szorty”. Elon Musk chciał dokuczyć inwestorom, popyt był tak duży, że wykończył stronę internetową.2 min read

To idealna wiadomość do poniedziałkowej kawy. Tesla w swoim sklepiku z firmowymi gadżetami wprowadziła „seksowne szorty”. Wydawać by się mogło, że to nic takiego. Internet oszalał jednak na ich punkcie, nie tylko ze względu na to, że są całkiem fajne. To produkt, który ma dokuczyć inwestorom!

Tesla Short Shorts, pod taką nazwą figurują spodenki w internetowym sklepie Tesli, gdzie można kupić różne akcesoria, gadżety oraz odzież z firmowym logo. Niektóre z tych produktów niosą za sobą zakamuflowany przekaż – jak chociażby koszulka, którą kiedyś opisywaliśmy. Czerwone, aksamitne szorty, mają złoty nadruk „S3XY”. Oczywiście odnosi się on do produkowanych modeli S, 3, X oraz Y. Spodenki to jednak coś więcej, nawet ich cena ma swoiste odniesienia.

Tesla i historia grania na krótko

Strona internetowa Tesli, czy też sklepik na jednej z jej podstron zaliczył kilka dni temu awarię. Wszystko przez te „krótkie, seksowne spodenki”. Nie dość, że okazały się produktem, o którym marzyli fani Tesli, to odnoszą się one do inwestorów – którzy nie wierzą w siłę Tesli – jawnie z nich drwiąc.

Tesla SEXY Shorts

Short Runner to potocznie, krótkie spodenki do biegania. W świecie giełdy taką nazwę noszą osoby posługujące się taktyka, która zakłada wzbogacanie się na akcjach, które tracą na wartości. Praktyka zakłada pożyczenie akcji od innego inwestora i odkupieniu ich po niższej cenie, gdy cena spadnie. Zarobkiem jest różnica w cenie. To częsta i znana taktyka. Nie sprzyja ona jednak umacnianiu firmy i jest negatywnie postrzegana przez osoby, grające na zysk firmy.

Swojego czasu Elon Musk prowadził wojnę z short runnerami, ostatecznie ją wygrał, a wielu z nich straciło sporo pieniędzy. Teraz Elon Musk daje im kolejnego pstryczka, oferując czerwone spodenki, które przypominają o ich klęsce.

Akce Tesli biją kolejne rekordy, w zeszłym tygodniu ogłoszono, że Tesla dostarczyła więcej samochodów, niż oczekiwano. My wspominaliśmy o nich, gdy firma Elona Muska, wyprzedziła gigantów motoryzacji.

Oprócz odniesień do inwestorów grających na stratę firmy są tu też inne odniesienia do samego Elona. Cena spodenek wynosi dokładnie 69,420 dolarów. Dziwnie zapisana cena ma duże znaczenie. 69 odnosi się do wiadomej pozycji, która podkreśla odwrócenie się sytuacji. 420 to nawiązanie do pamiętnego wpisu na Twitterze o tym, że Elon Musk rozważa wykupienie firmy i przekształcenie jej w firmę prywatną.

420 to kwota, za jaką chciał wykupić pojedyncze akcje. Skutkiem tej wiadomości był skok ceny akcji aż o 29 dolarów i kara dla Elona Muska w wysokości 20 milionów dolarów (chociaż chciano go tez pozbawić stołka w zarządzie Tesli).

Spodenki są ponownie dostępne, możecie je kupić tutaj.

 

Zawodowo, całkowicie ktoś inny niż mogłoby się wydawać. Jego największe namiętności prócz żony to dobre piwo, ostre papryczki i świeżo palona kawa w hurtowej ilości. Uwielbia nowe technologie i gadżety, ma też spory sentyment do tych starych. Mówi o sobie, że jest „roztańczonym puchem tego świata”.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x