Lifestyle Wieści

Tesla kombinuje ze swoim znakiem towarowym. W planach nowe produkty audio jak słuchawki i odtwarzacze2 min read

26 stycznia 2022 2 min read

Tesla kombinuje ze swoim znakiem towarowym. W planach nowe produkty audio jak słuchawki i odtwarzacze2 min read

Tesla nie jest zwyczajnym producentem samochodów. Kilkukrotnie nam to już udowadniano. Złożone ostatnio wnioski patentowe sugerują, że firma może zająć się produkcją sprzętu z kategorii audio. Kupilibyście to?

Tesla pokazała, że pewne rzeczy można, a nawet trzeba robić inaczej. Nawet jeśli wydawałoby się, że mają one status quo lub racjonalne uzasadnienie. Oprócz Tesli są jeszcze inne niesamowite firmy, które łączy osoba Ilona Muska — SpaceX, The Boring Company, Open AI, Neuralink, SolarCity czy w końcu Hyperloop. To jednak Tesla może pokazać coś, z czego będziemy mogli korzystać wszyscy.

Sprzęt Audio od Tesli — to wcale nie głupie

Są firmy, które powstały dzięki wspaniałym inżynierom, są też takie, które powstały dzięki przypadkowi i marketingowym sztuczkom. Tesla, czy też Elon Musk potrafi łączyć oba. Rynek audio to coś, co musi interesować szefów firmy już od dłuższego czasu. W 2017 roku zapowiadano nawet, że Tesla uruchomi własny serwis muzyczny podobny do Spotify czy Tidal. Ostatecznie nic z tego jednak nie wyszło.

Tesla Audio

Zdaniem wielu klientów Tesli, którzy mają w sobie audiofilskie aspiracje, nagłośnienie w pojazdach tego producenta to również coś, powyżej średniej. Wpływ na to mają niewątpliwie utalentowani pracownicy, których firma przejęła, chociażby z Bang & Olufsen. Nie wiemy, co musiało się stać w firmie Elona Muska, ale widocznie miało to spory wpływ na jej przyszłość. Niedawno firma złożyła w Amerykańskim Urzędzie Patentowym dwa wnioski. Oba dotyczą loga i znaku towarowego, które ma być wykorzystane przy produkcji sprzętu audio. Co więcej, sam rodzaj urządzeń, które opisano (w cytacie poniżej) sugeruje, że nie będą one powiązane z przemysłem motoryzacyjnym.

Microphones, headphones, earphones, digital audio players, sound transmitting apparatus, audio speakers, subwoofers, earpads for headphones, audio interfaces, audio equalizer apparatus, horns for loudspeakers and megaphones.

Czy to znaczy, że zobaczymy kolejną markę oferująca sprzęt audio? Tak sądzi wielu. To byłby dobry ruch! Tesla potrafiła w kilka chwil sprzedać tequile czy dekanter na nią, gwizdek do kupienia wyłącznie za kryptowalutę Dogecoin, a nawet „seksowne szorty”. Słuchawki lub głośniki, to coś, co mogłoby odnieść sukces i zapewnić firmie dodatkowe wpływy.

Źródło: InsideEVs.

 

Zawodowo, całkowicie ktoś inny niż mogłoby się wydawać. Jego największe namiętności prócz żony to dobre piwo, ostre papryczki i świeżo palona kawa w hurtowej ilości. Uwielbia nowe technologie i gadżety, ma też spory sentyment do tych starych. Mówi o sobie, że jest „roztańczonym puchem tego świata”.
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] Tesla robi audio […]

1
0
Would love your thoughts, please comment.x