Lifestyle Wieści

Tesla przekuła porażkę w grafikę na koszulce2 min read

15 stycznia 2020 2 min read

Tesla przekuła porażkę w grafikę na koszulce2 min read

Kilka z moich ulubionych i najwygodniejszych koszulek nie pochodzi od producentów modowych. To koszulki z logo firm i różnych imprez. Tesla również ma swoją serię odzieży, która jest podobno całkiem wygodna. Teraz do oferty wprowadzono nowy wzór koszulki. Jej motyw inspirowany jest sławnym rozbiciem szyby podczas prezentacji Tesla Cybertruck.

Tesla Cybertruck została stworzona na wzór opancerzonych pojazdów wojskowych (przez co może nie zostać dopuszczona na europejski rynek). Ma bardzo sztywną ramę, której nie da się spenetrować podczas kolizji. Ma też kuloodporną karoserię, ze specjalnej stali, która walcowana jest na zimno. Ma też pancerne szyby, które nie przeszły praktycznego testu podczas premiery pojazdu.

Do dziś nie wiadomo co tak naprawdę „nie zagrało” podczas premiery i dlaczego szyba uległa stalowej kuli. Tuż po premierze, Elon Musk potwierdził na Twitterze, że szyba została osłabiona poprzedzającym uderzeniem młota budowlanego. Zachodzi tu więc pytanie: dlaczego uderzenie osłabiło też szybę w tylnych drzwiach? Ta również uległa przecież zniszczeniu.

Co ciekawe od czasu premiery zobaczyliśmy kilka innych testów, jak ten gdzie Frank von Holzhausen, wykonuje podobny test z pełnym sukcesem. W każdym razie Tesla zapowiedziała, że zamierza przyjrzeć się sprawie. Po Elonie i Franku podczas prezentacji widać było zdziwienie stłuczoną szybą, tak jakby byli pewni, że szyby nic nie stłucze.

T-shirt z pękniętą szybą

Tesla na swojej stronie ma mały sklepik, w którym sprzedaje odzież i akcesoria dla największych fanów. Są tam bluzy, czapki i koszulki. Właśnie wprowadzono do oferty kolejną — z motywem pękniętej szyby w Cybertruck.

Tesla Cybertruck T-shirt

Tesla potrafi się z siebie śmiać, to już wiedzieliśmy. Spodziewać się też można było, że rozbita szyba przyniesie więcej korzyści niż powodów do zmartwień. Teraz kultowe i symboliczne wydarzenie, może być również częścią garderoby.

Tesla Cybertruck T-shirt

Koszulka „Men’s Cybertruck Bulletproof Tee” dostępna jest w kilku rozmiarach, w cenie 35 dolarów pod tym adresem. Niestety Tesla nie sprzedaje odzieży poza granicami USA, istnieją jednak firmy, które pośredniczą w takich zakupach.