Rowery elektryczne Aktualności

Tesla Cybertruck jako księżycowy łazik? To byłoby coś niesamowitego3 min czytania

9 czerwca 2020 2 min read

Tesla Cybertruck jako księżycowy łazik? To byłoby coś niesamowitego3 min czytania

Jakiś czas temu ktoś przerobił Teslę Model 3 na pojazd z filmu „Powrót do przyszłości”. To samo studio projektowe poszło o krok dalej. Charlie Automotive z San Francisco pokusiło się o kolejną wizję. Tym razem to Tesla Cybertruck w roli łazika księżycowego.

Jeśli jesteście fanami astronautyki i kosmosu, to wiele się dzieje ostatnio w tych kręgach. W zeszłym roku minęło 50 lat od lądowania człowieka na Księżycu. Amerykanie zapowiedzieli też, że wrócą tam jeszcze przed końcem 2014 roku. Zwiększa się znaczenie i pozycja prywatnych firm, które prowadzą działalność kosmiczną. Ostatnio wszyscy żyliśmy startem rakiety Falcon 9, wybudowanej przez SpaceX i realizującej misje dla NASA. Elon Musk, do którego należy SpaceX, zacieśnia również swoją współpracę miedzy jego drugą firmą – Tesla.

Tesla na księżycu? To całkiem możliwe.

Oczywiście nie mamy pojęcia o budowaniu rakiet i przygotowywaniu misji kosmicznych. Wiemy jednak, że ktoś napracował się, tworząc projekt Tesla Cybertruck jako pojazdu księżycowego. Wiemy też, że to ci sami ludzie, którzy odpowiadają za Tesla Model 3 inspirowany filmem „Powrót do przyszłości”.

Tesla Cybertruck SpaceX

Nie wiem, czy wiecie, ale Lunar Roving Vehicle (LRV), czyli łazik, który został wysłany na księżyc to dzieło Polaka. Mieczysław Bekker to człowiek, który nadał kształt łazika i opracował wszelkie rozwiązanie techniczne. Przy okazji stworzył też nowy dział techniki nazwany terramechaniką. Był też dyrektorem wydziału badań General Motors, które wcześniej zwróciło się z prośbą o stworzenie pojazdu księżycowego, znając inne dokonania naszego rodaka.

Tesla Cybertruck SpaceX
Elon Musk od wielu miesięcy zacieśnia współprace między swoimi firmami, które wydawałoby się działają na obcych dla siebie rynkach. Tesla oraz SpeceX wiążą teraz kontrakty, na mocy których firmy dzielą się pracownikami oraz technologią. Tesla dostarcza też komponenty do budowy rakiet i statków kosmicznych. To wielomiliardowe umowy.

Obie firmy łączy jeszcze więcej. Dwa lata temu Elon Musk mówił o tym, że obie firmy pracują wspólnie nad pojazdem, który znany ma być jako „Cyborg Dragon Tesla”. Innym razem Elon Musk twierdził, że Cybertruck (w specjalnej wersji) trafi kiedyś na Marsa, gdy już tam będą latać ludzie. Trzeba też wspomnieć o korzyściach płynących ze stosowania elektrycznych silników, które oferują parametry potrzebne do pracy poza naszą planetą. Ten fakt jest nie do przecenienia i jest powszechnie znany producentom. Nawet Audi pokazało swój elektryczny łazik „lunar quattro”.

Tesla Cybertruck SpaceX

Śmiała wizja Charlie Automotive

Projektanci z San Francisco pokazali własne spojrzenie na taki księżycowy pojazd. Wykorzystali oni projekt modelu Cybertruck, który już sam w sobie wygląda kosmicznie. Chyba każdy z nas, kiedyś pomyślał o tym, że to wóz nie z tej ziemi. Charlie Automotive dodało kilka smaczków, które idealnie pasują do elektrycznego, łazika księżycowego z przyszłości.

Więcej informacji o tym projekcie, dostępnych jest na profilu w serwisie Instagram.

Zawodowo, całkowicie ktoś inny niż mogłoby się wydawać. Jego największe namiętności prócz żony to dobre piwo, ostre papryczki i świeżo palona kawa w hurtowej ilości. Uwielbia nowe technologie i gadżety, ma też spory sentyment do tych starych. Mówi o sobie, że jest „roztańczonym puchem tego świata”.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x