Wieści Auto

Tesla C jak China. Elon Musk obiecał nowy model z Azji, są już oferty pracy2 min read

17 czerwca 2020 2 min read

Tesla C jak China. Elon Musk obiecał nowy model z Azji, są już oferty pracy2 min read

Wydawałoby się, że następnym pojazdem w gamie Tesli ma być sportowy roadster. Jego premiera niestety ciągle się opóźnia. Prawdopodobnie szybciej zobaczymy też Teslę wyprodukowaną i zaprojektowaną w Chinach. Tesla C jak China? To może być coś ciekawego.

Oczywiście wszystkie modele Tesli zaprojektowane są w Ameryce i odzwierciedlają potrzeby Amerykanów. Dobrze też wpisują się w upodobania Europejczyków. Chińczycy chcą jednak czegoś mniejszego do poruszania się po zatłoczonych ulicach miast. Taki pojazd musiałby być również znacznie tańszy od dotychczas oferowanych pojazdów.

Tesla made in China

Oczywiście przesłanki za produkcją tego samochodu są dość mgliste. Elon Musk na początku tego roku, dokładnie w rok po otworzeniu Gigafactory 3 w Chinach wygłosił pamiętne słowa. Oprócz szczerych i gorących podziękowań dla rządu w Szanghaju obiecał coś niespodziewanego. Zapowiedział stworzenie chińskiej placówki badawczej i rozwojowej. Miały w niej być rozwijane nie tylko aktualne modele, ale również przyszłe.

Szczególnie radośnie ogłosił, że w tych jednostkach może i powstanie nowy model. Będzie on całkowicie chiński i ma odpowiadać takim właśnie potrzebom. Nie ma to być jednak model na wyłączność, a taki, który będzie oferowany na rynek światowy.

Poniżej zamieszczamy jeden z oryginalnych szkiców udostępnionych przez firmę, które mogłyby odzwierciedlać przyszłą Teslę.

Tesla C jak China

Są już nawet oferty pracy

Minęło już ponad pół roku od pamiętnego wystąpienia. Sam całkiem zapomniałem o całej tej sprawie. Pojawiły się jednak kolejne informacje, które potwierdzają, że obietnice Elona nie były czcze.

Na firmowym koncie Tesli w serwisie WeChat pojawiło się ogłoszenie, które można traktować jako ofertę pracy. W krótkim komunikacie chiński oddział firmy zaprasza do nasyłania swoich wizji i projektów „Tesli wyprodukowanej w Chinach”. Co ciekawe nie podano żadnych konkretnych wymogów poza tym, że zgłoszenia powinny napływać właśnie z Chin. Otwiera to drzwi nie tylko zawodowcom, ale też osobom spoza branży i takim, którzy nie mieli wcześniej do czynienia z projektowaniem samochodów.

Źródło: Electrek, Twitter.

Zawodowo, całkowicie ktoś inny niż mogłoby się wydawać. Jego największe namiętności prócz żony to dobre piwo, ostre papryczki i świeżo palona kawa w hurtowej ilości. Uwielbia nowe technologie i gadżety, ma też spory sentyment do tych starych. Mówi o sobie, że jest „roztańczonym puchem tego świata”.
Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *