Aktualności e-Urban

Trek Verve+ 1 już jest. Wreszcie elektryk renomowanej firmy poniżej 10 000 zł!2 min czytania

17 maja 2024 3 min read

Trek Verve+ 1 już jest. Wreszcie elektryk renomowanej firmy poniżej 10 000 zł!2 min czytania

Trek odświeżył sporą część swojej elektrycznej oferty. Dwa dni temu pisaliśmy o nowych, bardzo ciekawych modelach Trek District+ z silnikami Bosch. Teraz mamy coś, dla osób szukających czegoś tańszego. Trek Verve+ 1 to jeden z zaledwie dwóch modeli elektrycznych tego producenta, które można kupić w cenie poniżej 10 000 zł.

W tej cenie można znaleźć kilka innych rowerów, rzadko się jednak zdarza, by pochodziły one od tak dużej i renomowanej firmy. Można też spotkać rowery mniejszych ale uznanych firm jak Winora, które w popularnym markecie sportowym znajdziecie już w cenie około 8 000 zł. To jednak modele, które są z 2023 roku lub nawet 2022. Jeśli komuś zależy na świeżej ofercie, to Trek ma niezłą propozycję!

Nowy Trek Verve+ 1 na 2024 rok

Trek Verve+ 1

Seria Verve+ to modele, które pozycjonowane są jako przystępne cenowo, ale nadal zaawansowane rowery elektryczne. Podobnie jak rowery z innych serii występują one w wersjach z tradycyjną ramą oraz taką o obniżonym przekroku. Tak samo również jak modele innych serii, tu też możemy liczyć na 5 wariantów, które różnią się wyposażeniem i wykorzystanymi podzespołami.

Trek Verve+ 1 Trek Verve+ 1

Trek Verve+ 1 to jak łatwo się wymyślić po cyferce w nazwie, wersja bazowa. W tej wersji oferuje też wyjątkowo ciekawy wygląd, z wygodną kierownicą i ciekawym maskowaniem, które ukrywa przewody i lampę LED oraz nadaje wszystkiemu minimalistycznego wyglądu. Niestety Trek (pewnie ze względu na cenę) nie zdecydował się tu umieścić uchwytu na smartfon tak jak w testowanym przeze mnie Canyonie i Riese & Müller.

SP Connect Universal Phone Clamp – test po 70 kilometrach. To jeden z najlepszych uchwytów rowerowych na telefon!

Trek Verve+ 1

 

Stosunkowo niska cena możliwa została do osiągnięcia, dzięki zastosowaniu silnika w tylnej piaście zamiast centralnie w miejscu korby. Jednostka wspomagająca jazdę to w tym wypadku to silnik popularniej marki Hyena. Dysponuje on mocą 250 W oraz 40 Nm momentu obrotowego. Akumulator roweru ma 250 Wh producent nie podaje jednak przypuszczalnego zasięgu. Jest za to mowa, że po zastosowaniu dodatkowego extendera w formie bidonowej, można wydłużyć zasięg dwukrotnie do nawet 112 km. Do sterowania trybami oddano minimalistyczny pilot z diodami LED. Cały system Hyena pozwala połączyć się poprzez Bluetooth ze smartfonami. Dzięki temu dostaniemy dostęp do dodatkowych funckji.

Aplikacja Bosch Flow dla rowerów z systemem Bosch eBike Systems. Nowe możliwości dla twojego elektryka, które trzeba poznać!

Trek District+ 1 posiada 27,5-calowe koła, pełne oświetlenie LED oraz błotniki z bagażnikiem. Ten ostatni wspiera system łatwego umieszczania akcesoriów (sakw i koszyków) w popularnym standardzie MIK.

Cena Trek Verve+ 1 to jak wspominałem 9 999 zł. Więcej informacji na stronie Trek Verve+ 1.

Zawodowo, całkowicie ktoś inny niż mogłoby się wydawać. Jego największe namiętności prócz żony to dobre piwo, ostre papryczki i świeżo palona kawa w hurtowej ilości. Uwielbia nowe technologie i gadżety, ma też spory sentyment do tych starych. Mówi o sobie, że jest „roztańczonym puchem tego świata”.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x