Rowery

Designerski rower elektryczny – wyjątkowa kooperacja Saint Laurent z SUPER732 min read

1 grudnia 2021 2 min read

Designerski rower elektryczny – wyjątkowa kooperacja Saint Laurent z SUPER732 min read

Czy da się połączyć modę z szeroko rozumianą elektromobilnością? A można jak najbardziej, jeszcze jak!

Udowadnia to amerykańska firma SUPER73, która podjęła współpracę z domem mody Saint Laurent. W jej efekcie powstał wyjątkowy i bardzo rzadki SUPER73-S2. Mówię bardzo rzadki, bo na rynek trafi zaledwie 50 sztuk – po 25 do USA i Europy.

Kooperacja Saint Laurent z SUPER73

Marki Saint Laurent – francuskiego domu mody, założonego przez Yves’a Saint Laurenta oraz jego partnera Pierre’a Bergé w 1961 roku we Francji, nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Jest bowiem jednym z najbardziej znanych domów mody na świecie. SUPER73 to natomiast amerykańska marka lifestylowa, łącząca dziedzictwo motocyklowe i kulturę młodzieżową. Założona w 2016 r. i mająca siedzibę w południowej Kalifornii firma SUPER73 jest pionierem nowego podejścia, które pomaga na nowo zdefiniować branżę motocykli elektrycznych, kładąc nacisk na przemyślany projekt, odpowiedzialne techniki produkcji i zaangażowanie społeczności lokalnej.

wyjątkowa kooperacja Saint Laurent z SUPER73

Efektem współpracy tych dwóch firm jest zmodyfikowany rower SUPER73-S2, oparty na modelu SUPER73-S2. Nie szukajcie różnicy w nazwie – jest ona identyczna. Zmodyfikowano za to wygląd roweru – ma on całkowicie czarne matowe wykończenie, wykonane na zamówienie skórzane fotele i uchwyty i czarny łańcuch. Jego wygląd jest oczywiście uzupełniony logo marki YSL na ramie, oponach i siedzeniu. Za te modyfikacje trzeba dopłacić bagatela 3 100 dolarów, gdyż rower wyceniono na 6 500$, a podstawową jego wersję na zaledwie 3 399. Biorąc pod uwagę fakt, że jest ich na świecie zaledwie 50, myślę że nie jest to jakoś super wygórowana cena i przypuszczam, że gdy czytasz te słowa, roweru już nie da się kupić.

Large 691643YCL041000 I

Dwa słowa jeszcze o aspektach technicznych, bo nie jesteśmy na technologicznym pudelku. Rama ze stopu aluminium 6065/7071 klasy lotniczej jest lżejsza i sztywniejsza niż stal. Super73-S2 jest wyposażony w 10-biegową przerzutkę tylną. Rower napędza silnik o ciągłej mocy znamionowej 250 W. Akumulator 960 Wh pozwala na wspomaganie rowerzysty nawet przez 120 kilometrów (w trycie ECO).

Large 691643YCL041000 H

Nie jest to z pewnością najtańszy, najszybszy czy posiadający największy zasięg rower elektryczny. Wygląda on jednak niesamowicie. Jak masz wolne 6 500$ i chcesz kupić Super73-S2, to znajdziesz go tutaj. Radzę się spieszyć!

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Michał rider

Ten który wprowadził ograniczenie do 25km/ h ma nasrane we łbie prawdopodobnie nigdy nie jechal rowerem i na bank jest debilem

1
0
Would love your thoughts, please comment.x