Moto Wieści

Super Soco wprowadzi na rynek elektryczne motocykle premium – Vmoto1 min read

10 listopada 2021 < 1 min read

Super Soco wprowadzi na rynek elektryczne motocykle premium – Vmoto1 min read

Chyba znacie markę elektrycznych skuterów i małych motocykli Super Soco. To jeden z liderów sprzedaży i pionierów w branży. Ich produkty nie były budżetowe, mimo wszystko firma chce stworzyć osobny brand premium, który ma się nazywać Vmoto.

Jeśli nie znacie tej marki, to koniecznie przeczytajcie ten artykuł, pisałem w nim o tym, że Super Soco przypomina trochę Teslę. Powinniście też wiedzieć, że Super Soco to najczyściej wybierane motocykle elektryczne w naszym kraju, już drugi rok z rzędu są popularniejsze od BMW, KTM czy nawet Harley Davidson.

Vmoto Soco jako marka premium w USA i Europie

Gdy ktoś mnie pyta o markę elektrycznych motocykli, w pierwszej kolejności myślę o Super Soco i NIU. Obaj producenci nie posiadają jednak nadal w ofercie jednośladów o dużej mocy. Żadnej z tych marek nie mimo produkcji naprawdę świetnych pojazdów, nie można zakwalifikować też jako marki premium.

W sumie, gdyby się tak zastanowić to do tego określenia pasują tylko Livewire od Harley Davidson, włoska Energica, amerykańskie Zero Motorcycles, hiszpański Pursang i szwedzki Cake. Tylko w przypadku Harleya istnieje jedank, jakakolwiek szansa na spotkanie go na drodze.
Jak donosi serwis Electrek, chińska firma ma zamiar to zmienić. W niedalekiej przyszłości ma wprowadzić nowy brand z kategorii elektrycznych motocykli premium. Nie wiemy jednak nic poza tym, że firma miałaby nosić nazwę Vmoto. Vmoto w początkowej fazie skupiłoby się na dystrybuowaniu swoich pojazdów na rynku europejskim i amerykańskim. Więcej informacji ma zostać udostępnionych podczas targów motocyklowych EICMA w Mediolanie. Wtedy spodziewamy się też premiery pierwszego pojazdu nowej firmy.

 

Źródło: Electrek.

 

Zawodowo, całkowicie ktoś inny niż mogłoby się wydawać. Jego największe namiętności prócz żony to dobre piwo, ostre papryczki i świeżo palona kawa w hurtowej ilości. Uwielbia nowe technologie i gadżety, ma też spory sentyment do tych starych. Mówi o sobie, że jest „roztańczonym puchem tego świata”.
Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *