Wieści

Super Soco to chińska Tesla, którą wspiera Xiaomi i Ducati (i kupisz ją w Polsce)3 min read

1 lipca 2019 3 min read

Super Soco to chińska Tesla, którą wspiera Xiaomi i Ducati (i kupisz ją w Polsce)3 min read

W tym tygodniu dużo miejsca na łamach DailyWeb poświęciłem tematom elektromobilnośći. Mam nadzieję, że Was to nie nudzi, bo właśnie znalazłem kolejną ciekawostkę. W Polsce możemy kupić elektryczne pojazdy firmy, która na świecie przedstawiana jest jako „Tesla jednośladów”. W dodatku ściśle współpracuje z Xiaomi i Ducati! Poznajcie Super Soco!

Jakiś czas temu szukałem informacji do innego artykułu. Znalazłem elektryczny skuter, którego twórcą miało być Xiaomi. Przypomniało mi się, że gdzieś już to widziałem. To ten sam model, który ostatnio firmowany był logiem Ducati. Zacząłem szukać i okazało się, że producentem jest ktoś inny, to chińska firma Super Soco.

Super Soko

Tesla z Chin za 14 tysięcy złotych

Super Soko to chińska firma bazująca w Szanghaju, założona przez byłych pracowników Hondy, którzy poświęcili się pasji i marzeniom. Firma powstała dzięki crownfundingowi i ma wsparcie 4 potężnych chińskich inwestorów, jednym z nich jest Xiaomi. Super Soco w chwili aktualnej działa już w 54 krajach (w tym w Polsce), w niektórych szybko zdobyła pozycję lidera sprzedaży elektrycznych jednośladów (Wielka Brytania).

Super Soco

Firmy nie interesują półśrodki, chce tworzyć nowoczesne produkty, które świetnie wyglądają — udaje się to wyśmienicie, o czym świadczą nagrody różnych plebiscytów w tym niemieckiego IF Product Design Award. Warto poszukać też informacji o sieci ich sklepów „Life Center” gdzie sprzedają nie tylko swoje produkty, ale też akcesoria innych firm. Bliżej im do Apple Store i Hard Rock Cafe niż salonu motocyklowego.

Super Soco

Co czyni Super Soco wyjątkowym? To podejście, jakim cechują się inżynierowie i właściciele firmy. Tu nie ma miejsca na półśrodki. Ma być tak nowocześnie, jak tylko się da. Chcą też zachować czynnik „Cool&Fun”. Czy się udało, oceńcie sami.

Super Soco

Marka Super Soco ściśle współpracuje z Xiaomi, oferując pod ich marką skutery na rynku chińskim. Ostatnio partnerem Super Soco zostało włoskie Ducati (Ferrari wśród motocyklów), powstała nawet specjalna wersja skutera Cu-x sygnowanego ich logiem. To świadczy o wielkim zaufaniu włoskiej ikony motosportu.

Trzy modele na dobry początek

„Pierwszy model Super Soco, TS, pojawił się w 2016 roku. Jego entuzjastyczne przyjęcie sprawiło, że już rok później zadebiutował cafe racer TC. W 2018 roku zaprezentowano skuter CU-x oraz motocykl TC-max, który śmiało można porównywać do jego spalinowych odpowiedników klasy 125. Podczas Motor Bike Expo w Weronie szanghajska firma pokazała swój najnowszy produkt, wyścigowego EBC (E-nakedBike Championship).” – czytamy na stronie przedstawiciela.

Jeśli chodzi o samą budowę, Super Soco tworzy swoje motocykle tak, jak gdyby były to pojazdy wyścigowe. Są napędzone wydajnymi i nowoczesnymi silnikami Boscha, a ich akumulatory budowane są z ogniw LG, Samsunga i Panasonica. Dodatkowo TS ma miejsce na dwa ogniwa, dzięki czemu można zwiększyć jego fabryczny zasięg. Sam akumulator jest lekki i stworzony tak, aby można go było wziąć ze sobą i doładować (w kawiarni lub pracy).

Super Soco

Oprócz tego elektryczne jednoślady dysponują wieloma ciekawostkami, jak kamera pokładowa (w modelu Cu-x), sterowanie i obsługa przez aplikacje, czy inteligentne systemy antykradzieżowe, nowoczesne światła LED i pilot zdalnego dostępu.

Super Soco App

Na razie w ofercie firmy znalazły się trzy modele motocykli (TS, TC oraz TC Max) oraz jeden skuter (Cu-x). Dysponują one osiągami (ograniczonymi elektronicznie, da się to prosto odblokować 😉 ), odpowiadającymi pojazdom spalinowym w kategorii 50 cm3 oraz 125 cm3.

Zasięg na jednym ładowaniu to 80 km lub 160 km po zastosowaniu drugiego akumulatora w przypadku modeli TS i TC oraz 110 km w przypadku mocniejszego TC Max. Ceny? Od 11600 zł za skuter, przez 14200 za model TC do 19900 zł za model TC Max (odpowiednik 125 cm).

Więcej informacji możecie uzyskać na stronie oficjalnego dystrybutora.