Moto Wieści

Elektryczne Super Soco najpopularniejszym producentem motocykli w Polsce2 min read

20 stycznia 2020 2 min read

Elektryczne Super Soco najpopularniejszym producentem motocykli w Polsce2 min read

Super Soco to jeden z pierwszych producentów, które przychodzą mi na myśl, gdy ktoś pyta o elektryczne jednoślady. Wszystko wskazuje na to, że nie tylko ja wymieniam tę markę jako pierwszą. Według najnowszego raportu PZPM to najchętniej wybierana marka motocyklów!

Trzeba przyznać, że to ciekawa sytuacja, gdy elektryczne jednoślady sprzedają się lepiej niż te tradycyjne. Super Soco pokonało pod tym względem nawet duże i uznane marki jak BMW i Harley-Davidson. Sukces Super Soco to sygnał zachodzących zmian na rynku. Dzięki niemu na naszych drogach możemy wkrótce zobaczyć kolejnych producentów, którzy byli tu nieobecni. Z przyjemnością będziemy przyglądać się rozwojowi sytuacji.

Od Super Soco:

Rynek jednośladów elektrycznych rozwija się w błyskawicznym tempie. Jeszcze kilka lat temu na palcach jednej ręki można było policzyć jeżdżące po polskich drogach pojazdy z napędem elektrycznym.

Dziś w dobie co raz większej eko-świadomości, wszechobecnego e-shearingu i zmieniającego się podejścia Polaków do miejskiej mobilności, swoje elektryczne pojazdy wypuszczają największe stajnie motocyklowe świata. W 2019 roku wg danych PZPM zarejestrowano 3053 „elektryków”.

BMW, KTM, a nawet… Harley Davidson musiały jednak w 2019 roku oddać palmę pierwszeństwa debiutującej na naszym rynku marce Super Soco.

Według raportu Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego to właśnie Super Soco została najpopularniejszą marką motocykli elektrycznych w 2019 roku w Polsce.

Sukces jest tym większy, że wszystkie rejestracje dotyczą jednego modelu – Super Soco TC Maxa.

Twórcami elektrycznych motocykli Super Soco jest grupa byłych pracowników Hondy, którzy poświęcili się pasji i dziś pojazdy tej marki obecne są w ponad 50 krajach na całym świecie.

Super Soco
Pierwszy elektryczny odpowiednik klasy 125cc TC Max zaprezentowany został podczas mediolańskich targów EICMA w 2018 roku.

Autorski projekt silnika o szczytowej mocy 5000 W, 180 N.m. momentu obrotowego oraz odważny design w stylu cafe racer sprawiają, że można zakochać w nim od pierwszego ruchu manetką.

Na decyzję o zakupie właśnie TC Maxa wpłynęła też z pewnością wyjmowalna bateria z płaskimi ogniwami litowymi, pozwalają przejechać nawet 110 km na jednym ładowaniu.

Super Soco Polska razem z dealerami dziękuje polskim klientom za tak ciepłe przyjęcie i zapowiada, że rok 2020 będzie równie elektryzujący.

 

Źródło: Super Soco.