Transport Wieści

Startuje PKP Mobility – carsharing oparty na pojazdach elektrycznych1 min read

31 stycznia 2020 < 1 min read

Startuje PKP Mobility – carsharing oparty na pojazdach elektrycznych1 min read

Wydaje się, że rynek transportu nie znosi pustki. Dopiero co dowiedzieliśmy się, że wrocławska Vozilla zwija żagle, a już witamy nowego gracza. Gracza, który ma spore doświadczenie na rynku przewozu osób. Właśnie powstaje nowe przedsięwzięcie, którym jest PKP Mobility.

Tego chyba nikt się nie spodziewał, a jednak ta sytuacja ma miejsce i bardzo nas cieszy. Na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać, że to kolejna platforma carsharingowa. Oferta PKP Mobility ma być jednak ciekawsza. Nowe usługi od PKP rozwiązują problem w dotarciu do dworców kolejowych i bezpośrednio z nich za pośrednictwem elektrycznych samochodów i elektrycznych rowerów. Oprócz tego przy dworcach PKP pojawią się stacje do ładowania pojazdów. To nie nowość, bo pierwsze pojawiły się już w 2018 roku i dostępne są w 9 miejscach.

Najnowszym rozwiązaniem będzie uruchomienie pod koniec I kwartału tego roku na obszarze Trójmiasta usługi car sharingu z wykorzystaniem samochodów, i co ciekawe, także rowerów elektrycznych. Punkty ładowania i punkty dostępowe powstaną przy naszych dworcach w obszarze administracyjnym Gdańska, Gdyni i Sopotu. Wszystko to pod nową marką PKP Mobilityzapowiada Krzysztof Mamiński, prezes PKP SA.

 

Usługa ma być łatwo dostępna dla podróżnych. – Przy zakupie biletów przez internet możliwe będzie zarezerwowanie samochodu na stacji docelowej i wygodna przesiadka do auta po dotarciu na miejsce – mówi prezes Krzysztof Mamiński.

No to jedziemy z PKP 🚅🚙Niezmiernie miło nam poinformować Was o kolejnym kroku w rozwoju usług współdzielenia w…

Opublikowany przez Easyshare Środa, 29 stycznia 2020

PKP będzie realizować projekt we współpracy z Easyshare. Nie wiemy ile pojazdów będzie liczyć flota PKP. Wiemy, że do dyspozycji pasażerów oddane zostaną Nissan Leaf oraz Renault Zoe.

Więcej informacji na stronie TransportPubliczny.

Zawodowo, całkowicie ktoś inny niż mogłoby się wydawać. Jego największe namiętności prócz żony to dobre piwo, ostre papryczki i świeżo palona kawa w hurtowej ilości. Uwielbia nowe technologie i gadżety, ma też spory sentyment do tych starych. Mówi o sobie, że jest „roztańczonym puchem tego świata”.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x