Velo Wieści

Specialized tworzy nową markę rowerów elektrycznych. Globe zastąpi Ci samochód, SUV-a oraz ciężarówkę, wszystko byś był szczęśliwszy2 min read

13 maja 2022 2 min read

Specialized tworzy nową markę rowerów elektrycznych. Globe zastąpi Ci samochód, SUV-a oraz ciężarówkę, wszystko byś był szczęśliwszy2 min read

Na rynku mamy naprawdę sporo firm, zajmujących się produkcją rowerów. Wiele z tych firm postanowiło przedrzeć się do naszej świadomości, oferując unikalne konstrukcje. Niektórzy z tych producentów musieli nawet zmienić nazwę i stworzyć odrębną markę. Teraz robi ro Specialized, tworząc markę Globe. Te elektryczne rowery mają zastąpić Ci podróż samochodem i stworzyć świat lepszym. Naprawdę?

Wczoraj pisałem o tym, że kultowy Harley-Davidson wydzielił osobną markę dla swoich jednośladów. Pisałem też nie tak dawno o tym, że Giant również zrobił coś podobnego. Specialized, chociaż nie chwali się na razie, zbyt wieloma szczegółami, dopisuje do tego ciekawą historię, która pozwala sądzić, że będzie ciekawie.

Globe nowość od Specialized

Chyba nie muszę pisać jak wielką firmą jest Specialized. Prawdopodobnie wszedłeś tutaj, właśnie dlatego, że dobrze ją znasz. Okazuje się, że szalenie praktyczna, ciekawa i nowoczesna linia rowerów Turbo Como i Turbo Vado okazuje się niewystarczająca dla firmy, a może i konsumentów.

Specialized Turbo Como SL
Specialized Turbo Como SL to jeden z najciekawszych, miejskich rowerów elektrycznych na naszym rynku.

Specialized ogłosiło właśnie stworzenie nowej jednostki biznesowej (czyt. submarki). W lakonicznym komunikacie amerykańska firma przekonuje, że większość z naszych podróży samochodem jest krótkich, pozbawionych radości oraz szkodliwych dla naszego portfela i planety.

Globe ma być marką, która ograniczy potrzebę przemieszczania się samochodem, SUV-em lub nawet ciężarówką po mieście. Podróż rowerami Globe ma też dawać więcej radości i satysfakcji. Co więcej, firma zaznacza tu nowe potrzeby i przyszłe zmiany w jej działaniu. To między innymi:

  • Przystępniejsze cenowo produkty.
  • Lepsze docieranie do przyszłych rowerzystów i komunikacji z nimi.
  • Lepsza współpraca z lokalnymi i niezależnymi sprzedawcami, która pomoże odnieść im dodatkowe korzyści (obecnie nie są oni beneficjentami boomu rowerowego na produkty znanych marek).
  • Wykorzystanie infrastruktury Specialized do obsługi i sprzedaży produktów Globe.
Globe

Oprócz tego firma chce oferować większą niż teraz paletę pojazdów i skupić się na dodatkowych akcesoriach dla rowerzystów, które będą do nich pasować. Firma skoncentruje się nie tylko na produktach (rowerach), które przewiozą Ciebie, ale również Twoją rodzinę i Twoje rzeczy. W wolnym tłumaczeniu znaczy to chyba tyle, co to, że duży nacisk położony zostanie na ofertę rowerów cargo i systemów przewożenia bagażu (w sumie prezentuje to tytułowe zdjęcie).

Globe będzie zbierało pierwsze zamówienia na rowery już pod koniec 2022 roku, aby w 2023 móc je oferować je już pierwszym klientom. Marka początkowo dostępna będzie tylko w Ameryce, ale liczby, że szybko pojawi się również u nas.

Więcej informacji dostępnych będzie niedługo pod nowym adresem globebikes.com

Źródło: Specialized.

Zawodowo, całkowicie ktoś inny niż mogłoby się wydawać. Jego największe namiętności prócz żony to dobre piwo, ostre papryczki i świeżo palona kawa w hurtowej ilości. Uwielbia nowe technologie i gadżety, ma też spory sentyment do tych starych. Mówi o sobie, że jest „roztańczonym puchem tego świata”.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x