Auto Wieści

Samochód Apple w planach? Sony VISION-S już jeździ po drogach w Austrii2 min read

14 stycznia 2021 2 min read

Samochód Apple w planach? Sony VISION-S już jeździ po drogach w Austrii2 min read

Nie minęło wiele czasu, zaledwie rok od kiedy po raz pierwszy usłyszeliśmy o samochodzie od japońskiego Sony. Producent postanowił przypomnieć o projekcie i opublikował film promocyjny, na którym widać, że samochód jest w fazie, która pozwala mu poruszać się po cywilnych, wymagających drogach Austrii. Sony VISION-S już na drogach w Austrii!

W tym tygodniu wspominaliśmy kolejny raz o planach Apple odnośnie własnego samochodu. Sony ma już taki, który porusza się po publicznych drogach. Po raz pierwszy model pokazano na zeszłorocznych targach CES. Była to jeden z najciekawszych prezentacji, która zaciekawiła również osoby spoza kręgu tych interesujących się motoryzacją. Opisaliśmy wtedy wszelkie szczegóły, które dość szczodrze opublikowało Sony, w osobnym artykule.

Sony VISION-S już na drogach w Austrii

W zeszłym roku, gdy na targach CES w Las Vegas dziennikarze zobaczyli samochód zamiast kolejnych gadżetów elektronicznych, przecierali oczy ze zdumienia. Co więcej, pojazd nie był makietą a naprawdę działającym pojazdem. Wszyscy dziennikarze, którzy widzieli go na żywo mieli to samo odczucie – projekt musi być już gotowy, by wyjechać na publiczne drogi.

Sony VISION-S

Osoby te musiały mieć najwidoczniej rację. Chociaż targi CES w tym roku odbywają się tylko w formie online, Sony postanowiło pokazać coś specjalnego na tę okazję. To krótki film promocyjny, który pokazuje Sony VISION-S nie na kreślarskich deskach, a na prawdziwej, publicznej drodze w Austrii. Sony nie podaje zbyt wielu szczegółów – wiemy jedynie, że model testowano w Grudniu zeszłego roku, aby sprawdzić jego systemy bezpieczeństwa w prawdziwych warunkach.

Sony VISION-S

Sony musi być zadowolone z platformy jezdnej, bo nie ona była przedmiotem testu. Szkoda, bo pojazd generuje 544 KM i przyśpieszenie do setki w 4.8 sekundy. Chętnie zobaczylibyśmy go też w testach na torze wyścigowym.

Co ciekawe, z zapowiedzi i zmian na stronie projektu można wyciągnąć pewną ciekawostkę. Rok temu Sony, dla którego bezpieczeństwo pojazdu jest kluczowym czynnikiem, wspominało o 33 specjalnych czujnikach. Teraz ich liczba urosła o kolejne 7 do aż 40.

Sony VISION-S

Sam szef Sony, Kenichiro Yoshida zaprezentował pojazd, który symbolizuje pewne zmiany i pogoń za przyszłością motoryzacji i mobilności. Co więcej, samochód opiera się na koncepcji trzech wyznaczników. Są nimi bezpieczeństwo, systemy infotainments oraz adaptacja do potrzeb nadchodzących czasów.

 

Więcej informacji na stronie Sony VISION-S.

Zawodowo, całkowicie ktoś inny niż mogłoby się wydawać. Jego największe namiętności prócz żony to dobre piwo, ostre papryczki i świeżo palona kawa w hurtowej ilości. Uwielbia nowe technologie i gadżety, ma też spory sentyment do tych starych. Mówi o sobie, że jest „roztańczonym puchem tego świata”.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x