Moto Wieści

Kymco F9 – nowy elektryczny skuter z automatyczną skrzynią biegów stworzony do miasta2 min read

1 grudnia 2020 2 min read

Kymco F9 – nowy elektryczny skuter z automatyczną skrzynią biegów stworzony do miasta2 min read

Tajwański producent skuterów, który jest szalenie popularny również w naszym kraju, informował o swoich planach już wcześniej. Premiera, o której Wam pisałem, przyniosła kilka ciekawych pojazdów i zdradziła najbliższe plany tej firmy. Gwiazdą programu jest dla nas jednak elektryczny skuter premium – Kymco F9. Jest całkiem szybki, lekki i nowoczesny.

Jak wspominałem w poprzednim wpisie, Kymco z dostawcy i producenta części dla Hondy stał się prawdziwym gigantem i liderem rynku. W naszym kraju jednoślady i quady tej firmy również są całkiem popularne. To, co można zaobserwować to to, że firma zrywa z wizerunkiem budżetowych jeździdełek i coraz śmielej rozpycha się na rynku premium.

Kymco F9 stworzony do miasta

Nowoczesny, lekki, zwinny i szybki – tak najłatwiej opisać nowe Kymco. Już sam wygląd zdradza każdą z tych cech. Nowoczesne wzornictwo na każdym kroku daje nam dowody na to, że F9 aspiruje do produktu premium. Kolorowe wyświetlacze, pełne światła LED czy piękny design – to wszystko ma przekonać nowych klientów do firmy.

Kymco K9

Chociaż Kymco F9 nie trafił jeszcze do salonów sprzedaży. Wiemy jednak, że to gotowy model, który wkrótce zadebiutuje na rynku. Producent jest też pewny, że model ten wyróżni się na rynku. Jego zdaniem jest na nim miejsce dla niejednego pojazdu elektrycznego, ale to ich produkt zelektryzuje klientów.

Kymco F9

Kymco F9 napędzany jest silnikiem o mocy 9.4 kW i posiada moment obrotowy równy 30 Nm. Zintegrowana bateria wykorzystuje architekturę 96 V i ma pojemność 40 Ah. Sam akumulator waży 17 kg, a cały skuter jedynie 107 kg. Kymco K9 rozpędzi się do 110 km/h, pierwsze 50 km/h osiągnie już po 3 sekundach. Zasięg akumulatora powinien wystarczyć na przejechanie 120 km. Co ciekawe to jeden z pierwszych jednośladów w tej kategorii, który wspiera szybkie ładowanie. Akumulator do pełna naładować się ma w zaledwie 2 godziny.

Sporym zaskoczeniem jest skrzynia biegów. Elektryczny skuter Kymco to ponoć pierwsza taka konstrukcja na rynku, która korzysta z dwustopniowej automatycznej przekładni biegów. Ma to mieć wpływ na lepszą kulturę jazdy i wydłużyć zasięg akumulatora.

Więcej informacji dostępnych jest na oficjalnej stronie Kymco.

Zawodowo, całkowicie ktoś inny niż mogłoby się wydawać. Jego największe namiętności prócz żony to dobre piwo, ostre papryczki i świeżo palona kawa w hurtowej ilości. Uwielbia nowe technologie i gadżety, ma też spory sentyment do tych starych. Mówi o sobie, że jest „roztańczonym puchem tego świata”.
Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *