Auto Wieści

Elektryczny SUV Skoda ENYAQ iV już oficjalnie. Prezentuje się interesująco!3 min read

7 września 2020 3 min read

Elektryczny SUV Skoda ENYAQ iV już oficjalnie. Prezentuje się interesująco!3 min read

Skoda zaprezentowała najnowszy model auta w pełni elektrycznego. To SUV Enyaq iV. Wygląda bardzo interesująco, a z największą baterią może osiągnąć zasięg na poziomie 510 km.

Skoda jakiś czas temu wkroczyła na rynek aut elektrycznych. W swoim portfolio ma w pełni elektryczny model CITIGOe iV, a także hybrydową wersję Superb iV. Szerokim echem odbiła się premiera najnowszej w pełni elektrycznej propozycji, która jest SUVem. Skoda Ebyaq iV jest pierwszym modelem marki opartym na platformie MEB.

Elektryczna Skoda Enyaq iV

Skoda Enyaq iV z zasięgiem nawet 510 km

Skoda Enyaq iV jest kompaktowym SUVem. Wymiary pojazdu to 4649 x 1879 x 1616 mm, z kolei rozstaw osi ma 2765 mm. Jest to model w pełni elektryczny. Bateria została umieszczona w podłodze. Klienci będą mogli wybierać pomiędzy kilkoma wersjami auta, wyposażonymi w różne baterie. Skoda przekazała, że w różnych wariantach Enyaq znajdą się baterie o pojemności 50, 60 oraz 80 kWh. Biorąc pod uwagę największą pojemność, producent pochwalił się, że zasięg może wynieść nawet 510 km w cyklu WLTP, przy zachowaniu maksymalnej mocy układu napędowego na poziomie 150 kW. Najmniejsza bateria, przy pełnym poziomie jej naładowania, pozwoli na przejechanie 340 km. Oprócz napędu na tylną oś klienci będą mogli nabyć Enyaq z napędem na wszystkie cztery koła, w tym także wersję RS. Zasięg tych modeli to 460 km.

Grill Skoda Enyaq iV

Kilka wersji mocy

Pod względem mocy Skoda oferuje klientom 5 możliwości, w zależności od pojemności baterii. Egzemplarz z najmniejszą pojemnością baterii, czyli 50 kWh osiąga moc 109 kW. Wyższy model z baterią 60 kWh ma maksymalną moc 132 kW. Z kolei Enyaq z największą baterią o pojemności 80 kWh osiąga maksymalną moc na poziomie 150 kW. Wspomniana już wersja z napędem na cztery koła również ma na pokładzie największą baterię i osiąga 195 kW. Skoda Enyaq RS iV jest najmocniejsza – 225 kW i również ma napęd 4×4. Model RS rozpędza się od 0 do 100 km/h w czasie 6.2 s.

Ładowanie Skoda Enyaq iV

Ładowanie Skoda Enyaq iV

Skoda zapewnia, że największą baterię w Enyaq będzie można naładować do poziomu 80% w ciągu 38 minut, jednak możliwe jest to przy zastosowaniu bardzo szybkich ładowarek. Przy zastosowaniu ładowarek o mocy do 11 kW ładowanie może potrwać od 6 do 8 godzin, w zależności od całkowitej pojemności baterii.

Wnętrze Skoda Enyaq iV

Wygląd zewnętrzny i wewnętrzny

Z zewnątrz Skoda Enyaq iV prezentuje się bardzo interesująco. Uwagę przykuwa duży grill, który wielkością i kształtem przypomina te znane z aut marki BMW. Producent zapewnia, że wnętrze oferuje taką samą ilość miejsca, jak w Skodzie Kodiaq. Centralne miejsce kokpitu zajmuje 13” wyświetlacz, który jest największym, jak do tej pory zamontowanym w samochodzie tej marki. Pozwala on na zarządzanie dostępnymi opcjami w aucie, czy też na nadzorowanie procesu ładowania. W środku znajduje się też sporo rozwiązań zgodnych z zasadą Simply Clever od wielu lat wyznawaną przez Skodę, czyli schowki, maskowania oraz… skrobaczka do szyb ukryta tym razem w klapie bagażnika.

Źródło: Skoda

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x