Moto Wieści

Zobacz jak wygląda Segway Apex elektryczny supermotocykl z Chin2 min read

8 stycznia 2020 2 min read

Zobacz jak wygląda Segway Apex elektryczny supermotocykl z Chin2 min read

Segway ma wielkie plany i wypuszcza kolejne produkty z kategorii UTO. Ma w planach też elektrycznego dirta oraz kilka skuterów. Supermotocykl Segway Apex zaskoczył jednak wiele osób. Jego premiera jest blisko.

Gdy odwiedziłem pawilon Segway na targach IFA 2019, oniemiałem. Był największym ze wszystkich w tej kategorii. Segway miał nawet własny tor, na którym można było testować sprzęt. Teraz podobnego przepychu spodziewam się na targach CES 2020, które trwają w Las Vegas . Segway przywiezie kilka nowych produktów w tym elektryczne skutery oraz supermotocykl Apex!

Coś, czego się nie spodziewaliśmy

Zasadniczo Segway nie zdradza zbyt wiele szczegółów. Wiemy, że APEX to najszybszy z wszystkich dotychczasowych produktów Segway-Ninebot. Rozpędza się do 200 km/h a pierwszą setkę uzyskuje już po niecałych 3 sekundach. Segway nazywa jednak ten motocykl super skuterem. Dlaczego, nie mamy pojęcia.

Film promocyjny, który udostępniono w Internecie, pokazuje motocykl w pełnej klasie podczas przejazdu po torze wyścigowych. Daje nam on kilka wskazówek i powodów do zastanowienia. Apex musi być na razie konceptem. Wiele elementów budowy jest tradycyjnych dla podobnych pojazdów. Brakuje tu jednak kilku istotnych jak wymagane do homologacji lusterka i kierunkowskazy.

Nie wiem jak to interpretować, ale kierowca nie zdecydował się na emocjonujący przejazd. Mimo iż taki sprzęt do tego zachęca, a nazwa wręcz zobowiązuje. Nie widzimy jazdy „na kolanie” ani emocjonujących sprintów — w pewnym momencie widzimy wskazanie elektrycznego licznika, a na nim 81 km/h. Czy to oszczędność ekipy realizującej nagranie, a może decyzja, by nie promować agresywnej jazdy, o której mówi się w mediach? Na szczęście nie będziemy musieli długo czekać, na to aż Segway zdradzi swoją tajemnicę. Targi CES 2020 tuż, tuż.

Co jeszcze powinniśmy zobaczyć? Segway od pewnego czasy wychodzi poza ramy pojazdów UTO (urządzeń transportu osobistego). Ostatnio na targach zadebiutował jako producent elektrycznych skuterów oraz elektrycznych rowerów dirtowych (z firmą Sur Ron). Teraz spodziewamy się odświeżenia tradycyjnych produktów tej firmy. Mamy też nadzieję na coś więcej.

2C547272 6216 4D30 94D8 384A2ED66B8A

Zawodowo, całkowicie ktoś inny niż mogłoby się wydawać. Jego największe namiętności prócz żony to dobre piwo, ostre papryczki i świeżo palona kawa w hurtowej ilości. Uwielbia nowe technologie i gadżety, ma też spory sentyment do tych starych. Mówi o sobie, że jest „roztańczonym puchem tego świata”.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x