Velo Wieści

Kochasz gdy jest śniegu po pas i jazdę na rowerze? S-Trax Snowbike zamieni twój rower w skuter śnieżny3 min read

27 grudnia 2022 2 min read

Kochasz gdy jest śniegu po pas i jazdę na rowerze? S-Trax Snowbike zamieni twój rower w skuter śnieżny3 min read

Podobno w zimę nikt nie jeździ rowerem. Podobno. Ja w jej trakcie jeżdżę codziennie do pracy. Ostatnie opady śniegu dały mi jednak w kość. Okazuje się, że jest sprytne rozwiązanie, które z roweru może zrobić prawdziwy śnieżny skuter – S-Trax Snowbike.

Ostatnio widzieliśmy coś niespotykanego od kilku dobrych lat (o ile pamięć mnie nie myli). To zmasowany atak opadów śniegu, które odczuła chyba cała polska. Nagle, w kilka chwil nasz kraj pokryła gruba, biała pierzyna gęstego śniegu. Przez niemal dwa tygodnie mogliśmy napawać się pięknym widokiem. Było to jednak znaczne utrudnienie w ruchu — znów można było powiedzieć, że zima zaskoczyła drogowców. Nieodśnieżone chodniki i ścieżki rowerowe zaskoczyły za to każdego z nas. Teraz patrząc za okno, widzę suchą drogę, słoneczne popołudnie i 6 kresek na termometrze. Jeśli czekacie na śnieg, ale lubicie jeździć rowerem, to znalazłem idealne połączenie – S-Trax Snowbike.

S-Trax Snowbike zrobi skuter śnieżny z roweru

Niedawno pisałem o w miarę tanim skuterze śnieżnym, który konstrukcją przypomina motocykl. Okazuje się, że to nie są jeszcze prostsze i tańsze sposoby, by cieszyć się jazdą w śniegu. Tym razem udało mi się znaleźć ciekawe rozwiązanie, które jest modyfikacją do niemal każdego roweru. W ten sposób można zamienić rower w prawdziwy śnieżny skuter.

S-Trax Snowbike

Rozwiązanie, o którym mowa to S-Trax Snowbike. To dzieło firmy FasterBikes z Austrii, dość dużej marki, która specjalizuje się w dystrybucji sprzętu i części do rowerów elektrycznych. Tyrolskie góry to idealne miejsce na narty w zimie i na rower w lecie. FasterBikes poszli jednak o krok dalej. Wymyślili i wprowadzili do sprzedaży zestaw, który przemieni niemal każdy rower w śnieżny skuter. S-Trax Snowbike to w zasadzie zestaw, który zastępuje tylne koło i piastę — gąsienicą a przedni koło — nartą.

Cały zestaw dostępny jest dla rowerów ze stalową lub aluminiową ramą (właściciele ram karbonowych ram muszą się obejść smakiem). Tylna gąsienica może być napędzana przez standardową kasetę i przerzutki. W opcji można ją też zastąpić bezstopniową przekładnią w piaście od Enviolo. Tylna gąsienica posiada też mechaniczny hamulec. W zależności od upodobań możliwe jest wykorzystanie zestawu S-Trax Snowmobile w zwykłym rowerze lub w rowerach z elektrycznymi silnikami centralnymi. FasterBikes specjalizuje się w takich sprawach, wiec można również zamówić u nich zestaw do elektryfikacji roweru. Przedstawiciele firmy zapewniają też, że ich działalność to również usługi – świadczą więc radą i pomocą w przypadku problemów, czy nietypowych rozwiązań.

S-Trax Snowbike

Niestety jak to zwykle bywa, zestaw ten nie należy do najtańszych. Jego cena została ustalona na 2499 euro (około 11.700 zł). Ktoś mógłby powiedzieć (nie bez racji zresztą), że za tą kwotę można kupić nowy elektryczny fatbike o dużej mocy. Trzeba jednak pamiętać, że pokazany w artykule zestaw to kolejna ciekawa opcja i w dodatku zaprojektowana w Europie.

Więcej informacji na stronie FasterBikes.

Zawodowo, całkowicie ktoś inny niż mogłoby się wydawać. Jego największe namiętności prócz żony to dobre piwo, ostre papryczki i świeżo palona kawa w hurtowej ilości. Uwielbia nowe technologie i gadżety, ma też spory sentyment do tych starych. Mówi o sobie, że jest „roztańczonym puchem tego świata”.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x