Wieści Auto Lifestyle

Ruszyła produkcja Polestar 1 – nowa fabryka robi wrażenie!2 min read

1 września 2019 2 min read

Ruszyła produkcja Polestar 1 – nowa fabryka robi wrażenie!2 min read

Polestar to marka samochodów elektrycznych należąca do Volvo. Firma obiecała, że przed końcem 2019 wybuduje fabrykę, samochody trafią do nabywców a wszystko będzie inne, niż to do czego przyzwyczaił nas rynek. Wygląda na to, że spełnią wszystkie swoje obietnice!

O samochodach należącego do brandu Volvo pisaliśmy już kilka razy. W artykule o modelu Polestar 2 pokrótce opisałem historię i cel firmy. Teraz chciałbym pokazać Wam jak wygląda produkcja Polestar 1 w zjawiskowej, nowej fabryce w Chinach.

Polestar 1 zjeżdża z linii montażowej

Polestar 1 to flagowy produkt firmy, chociaż nie tak całkiem zgodny z ich misją. Pierwszy model jest pojazdem o napędzie hybrydowym z mocą 600 KM oraz momentem obrotowym rzędu 1000 Nm. Polestar 1 potrafi też przejechać 150 kilometrów korzystając wyłącznie z silników elekrtycznych.

9DAA21E5 E2CA 4CE1 AFAA 72D4AA66F752

Firma wyceniła go na od 130,000 do 150,000 Euro. Złośliwi twierdzili, że to szaleństwo, jeśli chce oferować taki samochód w tej cenie. Znalazło się jednak 7,000 chętnych na zakup „wariatów”, a każdy potwierdził swoje chęci zaliczką w wysokości 2,500 Euro!

0C5E12F5 BF28 4F85 AE09 373481F5A915

Niestety, niektórzy będą musieli obejść się smakiem. Polestar zdradza, że na razie ma w planach limitowaną produkcję tylko 500 sztuk rocznie modelu z jedynką. Pojazd ma trafić do pierwszych klientów jeszcze, przed końcem roku. Firma spełni tym samym swoje obietnice i pokaże, że można jej zaufać. Ja zastanawiam się co z nadmiarem chętnych, chociaż pojawiają się też przesłanki za zwiększeniem tempa produkcji.

Polestar 2 i nowa fabryka

Pojazdy marki Polestar produkowane będą w nowo wybudowanej fabryce w Chengdu w Chinach. To spełnienie obietnicy o wybudowaniu fabryki w tym roku. Nowa fabryka spełnia też słowa, że wszystko będzie „inne”. Wystarczy spojrzeć na zdjęcia, by to zrozumieć.

„Tutaj w Chengdu produkujemy nie tylko wysokiej jakości samochód hybrydowo-elektryczny. Stworzyliśmy również inspirujące środowisko produkcyjne, świetne miejsce do pracy i oraz wycieczek.

To naprawdę odzwierciedla ducha marki Polestar. Obiecaliśmy, że nasz pierwszy zakład produkcyjny zostanie zbudowany w 2019 roku. Obiecaliśmy, że samochody zostaną dostarczone w tym roku klientom, i obiecaliśmy, że zrobimy wszystko inaczej — po raz kolejny spełniamy nasze obietnice. To niezwykle podniosły moment dla całego zespołu Polestar”. – Thomas Ingenlath, dyrektor generalny Polestar.

Polestar ma w planach wprowadzenie w 2020 roku w pełni elektrycznego modelu o nazwie „2”. Co ciekawe jego produkcja zostanie przeniesiona do fabryki w Luqiao, gdzie obecnie produkowane są pojazdy marki Geely (właściciel Volvo) oraz Volvo.

To całkiem rozsądne posunięcie gdyż Polestar 2 będzie znacznie tańszy od hybrydowego Polestar 1. Jego produkcja będzie też większa, co wymaga doświadczonego personelu i fabryki nastawionej na dużą skuteczność produkcji.

Strona internetowa: https://www.polestar.com

Zawodowo, całkowicie ktoś inny niż mogłoby się wydawać. Jego największe namiętności prócz żony to dobre piwo, ostre papryczki i świeżo palona kawa w hurtowej ilości. Uwielbia nowe technologie i gadżety, ma też spory sentyment do tych starych. Mówi o sobie, że jest „roztańczonym puchem tego świata”.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x