Wieści Transport

RAND Leisure 28 Electric – luksusowe łodzie mogą być elektryczne2 min read

6 kwietnia 2020 2 min read

RAND Leisure 28 Electric – luksusowe łodzie mogą być elektryczne2 min read

Nie wiem, czy wiecie, ale również cywilny transport wodny czeka niemała rewolucja. Coraz więcej firm widzi zainteresowanie klientów modelami wyposażonymi w elektryczny napęd. Elektryczne łodzie to coś, co ma więcej zalet, niż można by sądzić. Poznajcie RAND Leisure 28 Electric.

Jeszcze nie tak dawno, osoby, które obstawały przy łodziach zasilanych spalinowymi silnikami miały niezły argument w garści. Elektryczne jednostki dysponowały małą mocą lub kosztowały tyle, że ich stosowanie w łodziach cywilnych nie miały sensu. Jest już na rynku kilkanaście firm, jak EVOY, które gotowe są zaproponować jednostki o mocy nawet 450 KM (i 800 KM w Peaku).

Dzięki takim elektrycznym jednostkom napędowym możliwe jest dostarczenie ekologicznych i pięknych łodzi. Te elektryczne mają czasem sporą przewagę nad spalinowymi. W niektórych akwenach wodnych, jednostki z silnikami spalinowymi mają zakaz poruszania się. Mogą to być zbiorniki z ujęciem wody pitnej, rezerwaty przyrody, a nawet miejsca o znaczeniu taktycznym i militarnym.

RAND Leisure 28 Electric to elektryczna strona wodnego luksusu

W naszym kraju jest kilka firm, które produkują cenione na całym świecie za jakość i luksus łodzie, jachty i promy. Kilka z nich ma w swoim portfolio również modele elektryczne. Tym razem, chciałbym pokazać Wam coś, co pochodzi z Danii.

Carl Kai Rand jest z wykształcenia architektem i projektantem oraz ma sporo powodzenia w świecie „wodniaków”. Z połączenia obu zainteresować stworzył on firmę RAND, która koncentruje się na tworzeniu małych łodzi i jachtów. Jego portfolio jest całkiem interesujące i zróżnicowane. Wspólnym mianownikiem dla wszystkich produktów jest idea stworzenia prostych w obsłudze i formie jednostek.

Rand

Jedną z najnowszych jest model Leisure 28 Electric. Luksusowa łódź ma niecałe 844 centymetry długości i 259 cm szerokości kadłuba. Zmieści ona do 12 osób. Na pokładzie znalazła się łazienka i składany stół obiadowy. Producent zaznacza, że wykończenie tego modelu to w zasadzie wyłącznie sprawa preferencji klienta.

Do wyboru jest kilka jednostek napędowych. Ta najmocniejsza pozwoli na rozpędzenie łodzi do prędkości 40 węzłów (około 72 km/h) i podróż na dystansie 140 mil morskich (260 km).

Oczywiście RAND Leisure 28 Electric to produkt dla osób szukających luksusu i majętnych. Cena łodzi startuje od 159000 euro. Więcej informacji na stronie producenta.

Zawodowo, całkowicie ktoś inny niż mogłoby się wydawać. Jego największe namiętności prócz żony to dobre piwo, ostre papryczki i świeżo palona kawa w hurtowej ilości. Uwielbia nowe technologie i gadżety, ma też spory sentyment do tych starych. Mówi o sobie, że jest „roztańczonym puchem tego świata”.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x