Aktualności Sprzęt i Akcesoria

PowerPack800 – nowa rekordowo duża bateria dla Bosch eBike Systems już oficjalnie5 min czytania

27 lutego 2024 4 min read

PowerPack800 – nowa rekordowo duża bateria dla Bosch eBike Systems już oficjalnie5 min czytania

Kilka dni temu informowaliśmy o nowej aktualizacji Bosch eBike Systems, która obfitowała w wiele nowych, ciekawych funkcji. Wspomnieliśmy też o nowym akumulatorze Bosch PowerPack 800 Frame, który jest rekordowo pojemny. Teraz mamy o nim więcej informacji.

Poprzedni artykuł mógł uznać uwadze zainteresowanych osób. Dostaliśmy jednak pełne informacje o nowym akumulatorze, który może pracować również w trybie Dual, tworząc system o pojemności aż 1600 Wh! Taka pojemność zagwarantuje olbrzymi zasięg, nawet w górskich warunkach. Właścicielom rowerów Cargo w miastach zapewni bardziej komfortową jazdę! Poniżej przedstawiamy informację prasową, w niezmienionej formie. Warto zaznać się z nowościami!

Treść wiadomości

Więcej mocy, więcej zasięgu, więcej radości z jazdy, czyli innowacje w zakresie akumulatorów od Bosch eBike Systems
Nowy PowerPack 800 Frame i funkcja kontroli akumulatora zapewniają dłuższe trasy i większą elastyczność

  • Nowy PowerPack 800 Frame – akumulator o najwyższej pojemności energii w ofercie Bosch eBike Systems
  • Większa elastyczność dzięki nowym opcjom DualBattery w inteligentnym systemie
  • Podstawowa wiedza o bateriach w zasięgu ręki – nowy przewodnik o akumulatorach
  • Większa pewność przy zakupie używanych akumulatorów dzięki funkcji kontroli akumulatora online

Stuttgart/Reutlingen – Miłośnicy eCargobike mogą teraz cieszyć się jeszcze większym zasięgiem i komfortem jazdy przy rzadszym ładowaniu. Bosch eBike Systems wprowadza na rynek nowy akumulator PowerPack 800 Frame o najwyższej pojemności oraz udoskonalone opcje DualBattery, umożliwiające łączenie dwóch baterii w celu wydłużenia czasu jazdy. W trosce o bezpieczeństwo i prawidłowe użytkowanie baterii, Bosch udostępnił zaktualizowany i rozszerzony przewodnik po akumulatorach. Zawiera on cenne informacje na temat obsługi, użytkowania i recyklingu baterii. Dodatkowo, na stronie internetowej Bosch eBike Systems dostępna jest funkcja kontroli akumulatora, która pozwala sprawdzić stan używanego akumulatora przed jego zakupem. 

Bosch eBike Systems z aktualizacją na luty, to wiele fantastycznych nowości!

PowerPack 800 Frame – duża swoboda podczas długich przejazdów

PowerPack800
Nowy akumulator PowerPack 800 Frame oferuje zawartość energii wynoszącą ok. 800 Wh. Dzięki połączeniu wysokiej gęstości energii, wydajności i elastyczności idealnie nadaje się na długie trasy, do rowerów eCargo, lub szybkich rowerów S-Pedelec.

Ciesz się większą elastycznością na swoim e-rowerze, mając ze sobą jak najwięcej rezerw energii: Bosch eBike Systems prezentuje najpotężniejszy akumulator eBike w swojej ofercie. Nowy akumulator PowerPack 800 Frame oferuje pojemność energetyczną wynoszącą ok. 800 watogodzin. Dzięki połączeniu wysokiej gęstości energii, wydajności i elastyczności idealnie nadaje się na długie trasy, do ciężkich rowerów elektrycznych, takich jak eCargo, lub szybkich rowerów S-Pedelec. Nowy akumulator w ramie łączy w sobie wysoką pojemność z poręcznością: dzięki nowoczesnej konstrukcji ogniw i kompaktowej konstrukcji uzyskano gęstość energii na poziomie ok. 200 Wh/kg. PowerPack 800 waży ok. 3,9 kg i ma takie same wymiary jak PowerPack 725. Akumulator wykorzystuje ten sam uchwyt co wszystkie inne akumulatory w ramie Bosch należące do inteligentnego systemu, dzięki czemu zapewnia maksymalną elastyczność przy wymianie akumulatora. Oznacza to, że rowerzyści mogą z łatwością wziąć mniejszy, lżejszy akumulator na krótsze trasy lub zabrać ze sobą zapasowy akumulator, aby uzyskać dodatkowy zasięg.  

DualBattery w inteligentnym systemie – kombinacje akumulatorów zapewniające maksymalną energię i zasięg

PowerPack800
Nowy PowerPack 800 Frame może być używany jako DualBattery i jest kompatybilny ze wszystkimi akumulatorami w ramie należącymi do inteligentnego systemu. Maksymalną możliwą pojemność energetyczną wynoszącą 1600 Wh osiąga się przy użyciu dwóch akumulatorów PowerPack 800 Frame.

Aby umożliwić jeszcze większy zasięg w przypadku ciężkich ładunków, długich dojazdów do pracy lub tras, Bosch eBike Systems wprowadza nowe opcje kombinacji DualBattery w ramach inteligentnego systemu. Teraz można na przykład połączyć akumulator PowerTube z innym PowerTube. Akumulatory PowerPack Frame są teraz wzajemnie kompatybilne. Na przykład PowerPack 800 Frame można używać jako DualBattery, co daje maksymalną możliwą pojemność akumulatora 1600 Wh. Taka kombinacja umożliwia ekstremalne zasięgi nawet do 300 km. Wszystkie możliwe kombinacje znajdziesz tutaj. Ważne: DualBattery działa także z jednym akumulatorem. Można więc na przykład zostawić jeden akumulator w domu, jeśli zaplanowana jest krótsza trasa i rower będzie nieco lżejszy.     

Bezpieczeństwo i recykling: zaktualizowany przewodnik po akumulatorach

Bosch eBike Systems przywiązuje szczególną wagę do bezpieczeństwa i trwałości swoich akumulatorów litowo-jonowych. Oprócz wysokiej jakości sprzętu decydującym czynnikiem jest również prawidłowe obchodzenie się z akumulatorami. Dlatego przedstawiamy udoskonaloną wersję przewodnika po akumulatorach. Zawiera on kompleksowe i przejrzyście uporządkowane informacje na temat wszystkich akumulatorów eBike i obejmuje takie tematy, jak podstawy techniczne i funkcjonalność, oraz daje rowerzystom pomocne wskazówki dotyczące użytkowania zimą, a także prawidłowego przechowywania i pielęgnacji akumulatora, aby zapewnić długi okres eksploatacji. 

Wybór najważniejszych tematów omawianych w przewodniku po akumulatorach:

  •  Podstawowe informacje na temat akumulatorów;
  • Temat główny: bezpieczne obchodzenie się z akumulatorami do e-rowerów;
  • Pomoc dotycząca prawidłowego ładowania, przechowywania i użytkowania akumulatorów;
  • Prawidłowy transport akumulatorów eBike;
  • Recykling akumulatorów.

Nowa funkcja kontroli akumulatora zapewnia przejrzystość przy zakupie używanych e-rowerów lub akumulatorów

Jako dodatkową usługę Bosch eBike Systems oferuje funkcję kontroli akumulatora – pomocne narzędzie, które udostępnia użytkownikom ważne informacje dotyczące bezpieczeństwa przy zakupie używanych e-rowerów lub akumulatorów. Funkcja kontroli akumulatora umożliwia sprawdzenie na stronie internetowej Bosch akumulatora, zakupionego na przykład na portalu internetowym lub innej platformie rynku wtórnego, na podstawie numeru seryjnego. Pozwala to ustalić, czy używany akumulator jest odnotowany w bazie danych Bosch jako już otwarty lub nawet uszkodzony. Pomoże to ograniczać ryzyko i na przykład zapobiec w indywidualnych przypadkach zakupowi niewłaściwie otwartego akumulatora.

1 Obliczone dane są szacunkami i przybliżeniami, które mogą się różnić od rzeczywistego wyniku. Dokładne dane zmieniają się w zależności od sposobu użytkowania i wpływów zewnętrznych. W związku z tym nie ponosimy odpowiedzialności za prawidłowość ustalonych wartości.

Zawodowo, całkowicie ktoś inny niż mogłoby się wydawać. Jego największe namiętności prócz żony to dobre piwo, ostre papryczki i świeżo palona kawa w hurtowej ilości. Uwielbia nowe technologie i gadżety, ma też spory sentyment do tych starych. Mówi o sobie, że jest „roztańczonym puchem tego świata”.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x