Auto Wieści

Porsche Vision Gran Turismo – gdyby można tworzyć bez ograniczeń, tak wyglądałaby motoryzacja3 min read

8 grudnia 2021 4 min read

Porsche Vision Gran Turismo – gdyby można tworzyć bez ograniczeń, tak wyglądałaby motoryzacja3 min read

Już za kilka miesięcy premierę będzie miała nowa odsłona serii Gran Turismo. Przy tej okazji Porsche dało ponieść się wodzom fantazji i pokazuje kunszt swoich projektantów, których nic nie krępowało. Stworzono grywalny model pojazdu, który pokazuje jak wyglądać może przyszłość. Przed Wami Porsche Vision Gran Turismo.

Chyba nikomu nie trzeba mówić, czym jest Gran Turismo. Gdyby jednak, to powinniście wiedzieć, ze to seria gier na konsole PlayStation. Grę stworzył Kazunori Yamauchi wraz z załogą Polyphony Digital Inc, studiem zależnym od Sony. W przeciągu niespełna 25 lat seria stała się kultową pozycją na liście gier motoryzacyjnych. Wszystko dzięki realizmowi prowadzenia pojazdów, ich wyglądu oraz otaczającego nas świata. Już w marcu zadebiutuje Gran Turismo 7 a wraz z nią możliwość wirtualnego ścigania się Porsche Vision Gran Turismo.

Porsche Vision Gran Turismo to nieskrępowana okazja tworzenia

Producent gry od jakiegoś czasu zaprasza producentów do tworzenia specjalnych wizji pojazdów przyszłości. Niektóre z takich pojazdów stworzono w rzeczywistym wymiarze, inne służyły celom studyjnym a niektóre były tylko piękną ozdobą wirtualnych rozgrywek.

Nowa odsłona serii Gran Turismo sprzyja tradycji, pokazano kolejne cyfrowe prototypy, które wzbogacą świat gry. Porsche Vision Gran Turismo to projekt stworzony wraz z Polyphony Digital, kluczową rolę odegrali tu jednak projektanci Porsche. Nie byli tym razem skrępowani przez realia świata, w którym żyjemy, mogli tym samym bez żadnych zahamowań wykorzystać swoją wiedzę, doświadczenie oraz pokłady kreatywności.

Porsche Vision Gran Turismo

W ten sposób powstał wyjątkowy prototyp i grywalny (już 4 kwietnia) model elektrycznego samochodu wyścigowego. Nie będę opisywał, jak wygląda, bo to trzeba zobaczyć samemu. Warto tu jednak pamiętać o tym, że mimo iż jest to studium całkowicie wirtualnego pojazdu, ma on swoje korzenie w jak najbardziej materialnych pomysłach. Zwróćcie więc uwagę na charakterystyczne proporcje wysokości i szerokości, mocno zarysowaną linię nadkoli, nisko prowadzoną maskę czy wreszcie charakterystyczne tylne światła, które tworzą linię i są ukłonem dla modeli 911 oraz Taycan.

Porsche Vision Gran Turismo

Pojazd zaprojektowany wyłącznie z myślą o wirtualnym świecie otwiera przed nami ekscytujące możliwości, które w innym przypadku są mocno kontrolowane w regularnym procesie projektowania samochodu produkowanego seryjnie — mówi Michael Mauer, wiceprezes Porsche Style.

Porsche Vision Gran Turismo

Nowe Porsche Vision Gran Turismo, mimo że jest projektem wirtualnym, ma namacalny wymiar znaczeniowy dla firmy. Dzięki niemu scala się świat wirtualny z tym rzeczywistym, integrując i angażując nowe grupy docelowe, którymi są młodzież i miłośnicy gier. Taka integracja jest odzwierciedleniem DNA firmy, które opiera się również na motorsporcie — w tym wypadku nie ma już znaczenia czy to rzeczywistym, czy e-sportowym.

Porsche Vision Gran Turismo Porsche Vision Gran Turismo Porsche Vision Gran Turismo Porsche Vision Gran Turismo Porsche Vision Gran Turismo Porsche Vision Gran Turismo

 

Dane techniczne Porsche Vision Gran Turismo

  • Przyspieszenie 0 – 100 km/h: 2,1 s
  • Przyspieszenie 0 – 200 km/h: 5,4 s
  • Prędkość maksymalna: 350 km/h
  • Moc maksymalna: 820 kW (950 kW z overboostem i kontrolą startu)
  • Pojemność akumulatora: 87 kWh
  • Zasięg: 500 km (WLTP)
  • Układ napędowy: napęd na wszystkie koła
Porsche Vision Gran Turismo Porsche Vision Gran Turismo Porsche Vision Gran Turismo Porsche Vision Gran Turismo Porsche Vision Gran Turismo Porsche Vision Gran Turismo Porsche Vision Gran Turismo

Więcej informacji o Gran Turismo 7.

Więcej informacji o Porsche Vision Gran Turismo.

Zawodowo, całkowicie ktoś inny niż mogłoby się wydawać. Jego największe namiętności prócz żony to dobre piwo, ostre papryczki i świeżo palona kawa w hurtowej ilości. Uwielbia nowe technologie i gadżety, ma też spory sentyment do tych starych. Mówi o sobie, że jest „roztańczonym puchem tego świata”.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x