Wieści Auto

Porsche Taycan 2021 będzie szybsze, inteligentniejsze i bardziej kolorowe. Niektóre funkcje będą płatne w abonamencie4 min read

21 sierpnia 2020 3 min read

Porsche Taycan 2021 będzie szybsze, inteligentniejsze i bardziej kolorowe. Niektóre funkcje będą płatne w abonamencie4 min read

Niedawno Porsche Taycan został uznany za najbardziej innowacyjny samochód według CAM w Bergisch Gladbach. Porsche nie spoczywa na laurach i nową edycję, na rok 2021 uczyniło jeszcze lepszą. Porsche Taycan będzie szybsze, inteligentniejsze i bardziej kolorowe.

Nowy model rocznikowy (2021) ma pojawić się na rynku już w październiku. Pierwsze zamówienia na ten samochód będzie można składać już w połowie września. Porsche wydało oficjalny komunikat z listą zmian i udogodnień, które będą czekać na nowych klientów Taycana. Jest ich całkiem sporo.

Porsche Taycan

Porsche Taycan 2021 już w październiku

Niemiecki producent na poważnie podszedł do modernizacji samochodu. Zmiany widoczne są niemal w każdym aspekcie. Zresztą sami zobaczcie. Jako pierwszą z nowych funkcji Porsche wymienia nową funkcję Plug &Charge. Dzięki niej możliwe będzie wygodniejsze ładowanie samochodów w komercyjnych punktach, gdzie normalnie płacilibyśmy kartą lub aplikacją w telefonie. Teraz, po odpowiedniej konfiguracji początkowej, Taycan sam rozpocznie i zakończy proces płatności. Wszystko w bezpieczny i szyfrowany sposób.

Dodano też sporo funkcji na żądanie (FoD), które można będzie rezerwować online. To między innymi kolorowy wyświetlacz Head-up oraz ładowarkę pokładową o mocy ładowania do 22 kW. W przyszłości będzie to też adaptacyjne zawieszenie pneumatyczne wyposażone w funkcję Smartlift.

Porsche Taycan będzie też szybsze w sprincie. Dzięki Launch Control przyspiesza od 0 do 200 km/h w 9,6 sekundy, tym samym podcinając poprzedni czas o 0,2 sekundy. Ćwierć mili pokonuje w 10,7 sekundy (wcześniej 10,8 sekundy). Tak jak poprzednio, Taycan wielokrotnie z rzędu udowadnia swoje możliwości, bez spadku osiągów, co jest typowe dla samochodów sportowych.

Ulepszono również system Head-up Display. Od teraz będzie on kolorowy. Wyświetlacz został podzielony na główną sekcję wyświetlacza, sekcję statusu i sekcję pokazującą tymczasowe treści, takie jak połączenia lub polecenia sterowania głosowego. Wyświetlacz nawigacji, miernik mocy i widok zdefiniowany przez użytkownika można również wybrać jako ustawienia wstępne.

Ciekawostką będzie funkcja Smartlift, montowana standardowo w połączeniu z adaptacyjnym zawieszeniem pneumatycznym. Taycan można zaprogramować tak, aby był automatycznie podnoszony w niektórych powtarzających się odcinkach, na przykład na progach zwalniających lub na podjazdach do garaży. Funkcja Smartlift może również aktywnie wpływać na wysokość jazdy pojazdu na autostradach, dostosowując poziom pojazdu do najlepszego możliwego kompromisu między wydajnością a komfortem jazdy.

Wprowadzono też nową ładowarkę pokładową o mocy 22 kW, która występować będzie jako wyposażenie opcjonalne. Skróci to czas ładowania pojazdu o połowę w porównaniu do standardowej ładowarki. Opcja ta dostępna będzie pod koniec roku.

Subskrypcyjna opłata za funkcje dostępne na żądanie

Klienci będą mogli decydować czy niektóre z funkcji dostępnych za pośrednictwem aktualizacji dostępne będą jako jednorazowy zakup, czy też płacić za nie będą w modelu subskrypcyjnym. Przykładem nowych opłat będzie zakup funkcji asystent utrzymania pasa ruchu. Kolejna funkcja to InnoDrive utrzymująca prędkość w miejskich arteriach oraz na szybszych drogach. Porsche zapewnia, że jest ona dostosowana do sportowego charakteru Taycan. Obie funkcje są dostępne za opłatą w wysokości 19,50 euro miesięcznie lub 808,10 euro jako opcja zakupu.

Kolejna funkcja, którą można nabyć w tym systemie to Porsche Intelligent Range Manager (PIRM). Działać będzie ona w tle, optymalizując wszystkie parametry systemu, aby osiągnąć najwyższy poziom komfortu i jak najkrótszy czas podróży. Ta funkcja kosztuje 10,72 euro miesięcznie lub jest dostępna za jednorazową opłatą w wysokości 398,69 euro.

Dwie następne funkcje to wspomaganie kierownicy Plus, które działa lepiej przy ekstremalnie niskich i wysokich prędkościach. Ta funkcja dostępna jest tylko w opcji płatności jednorazowej za 320,71 euro. Rok modelowy 2021 oferuje do wyboru siedem nowych kolorów lakieru nadwozia: Mahogany Metallic, Frozenberry Metallic, Cherry Metallic, Coffee Beige Metallic, Chalk, Neptune Blue and Ice Grey Metallic.

Nowy model wprowadza też pakiet dodatków Carbon Sport, jako opcję dostępną dla każdego modelu Porsche Taycan. Wprowadzono też cyfrowe radio jako standard oraz obsługę podcastów Apple dostępną jako indywidualne źródło mediów.

Źródło: Materiały prasowe Porsche.

Zawodowo, całkowicie ktoś inny niż mogłoby się wydawać. Jego największe namiętności prócz żony to dobre piwo, ostre papryczki i świeżo palona kawa w hurtowej ilości. Uwielbia nowe technologie i gadżety, ma też spory sentyment do tych starych. Mówi o sobie, że jest „roztańczonym puchem tego świata”.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x