Rowery Wieści

Za 35000 złotych można kupić elektryczne Porsche, ale będzie to tylko rower. Poznajcie nowe Porsche eBike Sport oraz Porsche eBike Cross2 min read

9 marca 2021 3 min read

Za 35000 złotych można kupić elektryczne Porsche, ale będzie to tylko rower. Poznajcie nowe Porsche eBike Sport oraz Porsche eBike Cross2 min read

Tak jak wspominałem w artykule o nowym Porsche Taycan Cross Turismo, niemiecki producent ma też coś dla miłośników dwóch kółek. To nowe elektryczne rowery – Porsche eBike Cross oraz Porsche eBike Sport.

Producent sportowych rowerów, podobnie jak inni jemu podobni również oferuje własne rowery (w sumie robi to nawet Skoda, która jest też sponsorem wielu zespołów). W przypadku Porsche historia rowerów jest całkiem ciekawa i nie ogranicza się jedynie do zespołu projektowego, który liczy sobie już ponad 20 lat. Może kiedyś uda się ją przybliżyć w osobnym artykule. Dwa nowe model elektryczne, które są bohaterami tego artykułu zaprezentowano przy okazji premiery nowego Taycana w wersji Cross Turismo. Skupmy się więc na nich.

Porsche eBike

Porsche eBike Cross oraz Porsche eBike Sport

Niestety nie mamy zbyt wielu precyzyjnych informacji o obu modelach. Wiemy jednak, że jeden z nich stworzono z myślą o górskich szlakach rowerowych a drugi pozwoli czerpać przyjemność zarówno w mieście jak i na jego peryferiach.

Oba modele bazują na tym samym silniku centralnym. Chodzi tu o najnowszy Shimano EP8, który zasilany jest akumulatorem 504 Wh. Z komponentów, które rzucają się w oczy to kompletne hamulce i amortyzatory od Magura oraz przednie oświetlenie od Supernova. Chyba każdy element jest tu markowy – udało mi się też dostrzec komponenty od Ergon oraz Crankbrothers.

Są pewne szczegóły, które wyróżniają oba rowery. Porsche eBike Cross ma bardziej uniwersalną formę roweru MTB, oferuje on również regulowaną sztycą. Model ten dysponuje grupą osprzętu Shimano Deore XT w połączeniu z SLX. Porsche eBike Sport dysponuje pełną grupą Shimano Deore XT w wersji Di2. Ma też sztycę zaprojektowaną specjalnie do tego modelu, która dysponuje tylnym światłem LED.

Oczywiście jak to zwykle bywa, oba rowery nie będą tanie. Oba powstały przy współpracy niemieckiego producenta rowerów ROTWILD oraz studia projektowego Studio F. A. Porsche. Wiele elementów zostało zaprojektowanych wyłącznie dla tych dwóch modeli, co pewnie miało wpływ na cenę. Porsche eBike Sport dostępny jest wyłącznie w białym kolorze oraz trzech rozmiarach ramy, jego cena została ustalona na 9600 euro (44 000 zł). Porsche eBike Cross dostępne jest wyłącznie w czarnym kolorze i również w trzech rozmiarach, jego cena to 7650 euro (35 000) zł.

Link do sklepu Porsche: Porsche eBike Sport, Porsche eBike Cross

Strona poświęcona nowym modelom rowerów elektrycznych.