Auto Wieści

Polskie ceny SKODA ENYAQ iV. Bazowa wersja od 182 300 zł, lista dopłat do wyposażenia kończy się na niemal 300 000 zł2 min read

19 stycznia 2021 2 min read

Polskie ceny SKODA ENYAQ iV. Bazowa wersja od 182 300 zł, lista dopłat do wyposażenia kończy się na niemal 300 000 zł2 min read

Cenę pojazdu (we własnej walucie) poznaliśmy jako jeden z ostatnich krajów. SKODA długo kazała czekać, ale wreszcie jest – oficjalny cennik SKODY ENYAQ IV na polskim rynku. Nie będzie tanio, ale przynajmniej dostaniemy dobrze wyposażony pojazd. Cena bazowa może jednak szybko i znacząco urosnąć. Czeski producent zaoferował naprawdę wiele opcji jako wyposażenie opcjonalne.

Wreszcie jest – chciałoby się powiedzieć. Chociaż cenę pierwszego „poważnego” samochodu elektrycznego od SKODA przewidywaliśmy już wcześniej, teraz przedstawił ją oficjalnie polski oddział firmy. Na stronie pojawił się również konfigurator, który dostosuje samochód do naszych potrzeb.

SKODY ENYAQ IV w dwóch wersjach na dobry początek

Skróconą specyfikację i dane techniczne ENYAQ IV publikowaliśmy przy okazji premiery tego samochodu w tym artykule. Warto jednak zaznaczyć że oferta, którą właśnie przedstawiono różni się od tego co zapowiedział producent. SKODA ENYAQ IV debiutuje na naszym rynku w dwóch wersjach w zależności od pojemności akumulatorów. To ENYAQ IV 60 i ENYAQ IV 80, które posiadają akumulatory odpowiednio 62 kWh i 82 kWh. Model z mniejszym akumulatorem wyceniono na 182 300 zł a z większym na 211 700 zł.

Elektryczna Skoda Enyaq iV

Producent zapowiedział jednak również kilka innych wersji tego modelu. To między innymi model o mniejszej pojemności akumulatora, wynoszącej 52 kWh i przystępniejszej cenie. Model ENYAQ IV 80x, który wnosi napęd na wszystkie koła. Najciekawszym modelem ma być jednak ten o oznaczeniu RS – który charakteryzować będzie się mocą przeszło 300 koni.

Ceny bazowe, które podał producent to jednak dopiero preludium wydatków. Czesi wraz z modelem ENYAQ IV pokazali przepastną listę wyposażenia dodatkowego, które podlega dopłatom. Znajdziemy na niej błahostki jak kosz na śmieci lub siatki do bagażnika, ale również istotne pozycje jak pompa ciepła (5700 zł) czy mocniejsze i szybsze ładowanie (2500 zł).

Wszelkie informacje o SKODA ENYAQ IV dostępne są pod tym adresem strony producenta. Omawiany cennik dostępny jest bezpośrednio pod tym linkiem.