Auto Transport Wieści

Rivian jako pojazd policyjny? Firma ma ciekawy pomysł2 min read

26 marca 2020 2 min read

Rivian jako pojazd policyjny? Firma ma ciekawy pomysł2 min read

Elektryfikacja pojazdów, które służą społeczeństwu, zwłaszcza w dużych miastach to kwestia czasu. Przykładem niech będą plany Nowego Jorku. Rivian ma zamiar zachęcać przedstawicieli prawa, by ci wybrali pojazdy jego produkcji. Pick-up i SUV mają otrzymać znaczącą przewagę nad konkurencją. Dotyczy ona głównie policjantów noszących broń.

Flota samochodów użyteczności publicznej i tych wykorzystywanych przez rozmaite służby wymaga elektryfikacji. Zalety takiego procesu dostrzegają również sami zainteresowani. Takie pojazdy są tańsze w eksploatacji, a to ma duże znaczenie przy ilości pokonywanych kilometrów i tym, że samochody te są praktycznie „zajeżdżane na śmierć”.
Rivian Cop
Moglibyśmy wymienić tu przykłady kilku jednostek policyjnych z Ameryki, czy nawet naszego Szczecina (Nissan Leaf). Policyjna flota przechodzi przechodzi na prąd, a wraz z tym pojawiają się nowe możliwości.

Rivian z myślą o policji

Rivian, o którym nie raz już pisaliśmy, próbuje zachęcić do tego, by rozmaite jednostki wybrały właśnie jego pojazdy. Ma to ogromne znacznie dla firmy, bo rządowy przetarg zapewniłby firmie spory zastrzyk gotówki, pozwolił znormalizować produkcję i zaznaczył obecność tej marki na rynku.

Rivian Cop

Amerykański producent kusi więc niecodziennymi rozwiązaniami. Aż dziwię się, że nie widzieliśmy tego wcześniej. Zdaniem projektantów firmy, fotele pojazdów używanych przez służby państwowe i ich wnętrze powinno być dostosowane do wypełnianych przez nich obowiązków i powinny im to ułatwiać.

Jako poparcie tej wizji, Rivian stworzył kilka projektów foteli opracowanych z myślą o funkcjonariuszach policji noszących broń. Taki fotel miałby wycięcie na wysokości bioder, gdzie standardowo nosi się kaburę z bronią, kajdanki oraz dodatkowe zasobniki i ładownice.

Rivian Cop

Proste, ale genialne prawda? Projekt już doceniono na internetowych forach. To bardzo ważne by służby mogły jak najszybciej reagować na zagrożenie, ułatwienie wysiadania i wsiadania, a także zwiększenie komfortu przedstawicieli służb, może mieć tu ogromne znaczenie i zaważyć na ludzkim życiu.

Źródło: Electrek.

Zawodowo, całkowicie ktoś inny niż mogłoby się wydawać. Jego największe namiętności prócz żony to dobre piwo, ostre papryczki i świeżo palona kawa w hurtowej ilości. Uwielbia nowe technologie i gadżety, ma też spory sentyment do tych starych. Mówi o sobie, że jest „roztańczonym puchem tego świata”.
Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *