Wieści

Polestar 2 to nowy elektryk, który ma walczyć z Teslą 32 min read

10 stycznia 2019 2 min read

Polestar 2 to nowy elektryk, który ma walczyć z Teslą 32 min read

Pewnie pamiętacie jaki szał wywołał Polestar 1. Hybrydowe coupé o mocy blisko 600 koni ma zadebiutować na rynku już w drugiej połowie przyszłego roku. Szwedzka firma w chińskich rękach nie próżnuje, właśnie pokazano model nazwany po prostu „2”. Tym razem będzie to auto w pełni elektryczne, konkurujące z Tesla 3.

Polestar początkowo był zespołem wyścigowym Volvo. Składał się z dwóch dywizji, pierwszej zajmującej się wyścigami i drugiej, która odpowiadała za projektowanie sportowych samochodów. Doświadczenie zdobyte w wyścigach, wykorzystano przy produkcji sportowych wersji popularnych modeli Volvo. W 2010 roku chiński producent samochodów Geely, wykupił od Forda markę Volvo. Pamiętam, jak wiele obaw mieli wtedy miłośnicy marki „brykającego łosia”. Niepotrzebnie!

Polestar pokazuje swój drugi model!

Na razie nie ma zbyt wiele szczegółów na temat drugiego modelu. Jedno zdjęcie udostępnione przez producenta rozpala fanów elektrycznych samochodów do czerwoności. Nowy model nazwany będzie „2”. Wiemy już, że tym razem będzie to samochód w pełni elektryczny i konkurujący na rynku z Teslą 3. Elektryczna „dwójka” ma mieć prawie 400 KM i dysponować zasięgiem niemal 500 km na jednym ładowaniu. Zdjęcie i pierwsze plotki zdradzają też, że auto będzie miało czterodrzwiowe nadwozie typu „fastback”. Wiadomo również, że Polestar kładzie nacisk na funkcje multimedialne i nawigacyjne, w modelu 2 zadebiutuje całkiem nowy i przebudowany system pokładowy, działający w oparciu o Androida. Po debiucie „dwójki” system trafi do pozostałych modeli.

Więcej szczegółów mamy otrzymać już niedługo. Samochód trafi do produkcji pod koniec tego roku, prawdopodobnie w tej samej fabryce w Chinach co model „1”. Auto będzie oferowane w modelu subskrypcyjnym „Care by Volvo” lub standardowo w salonie. Ludzie z Polestar twierdzą, że cena „elektryka” powinna oscylować w podobnych granicach co Tesli 3, czyli około 35,000 dolarów.

Pss… podobno gdzieś na deskach kreślarskich jest jeszcze model „3”, który będzie elektrycznym SUVem 🙂