Wieści Auto

Pojazdy elektryczne Toyoty na Igrzyska Olimpijskie 2020 w Tokio2 min read

27 sierpnia 2019 2 min read

Pojazdy elektryczne Toyoty na Igrzyska Olimpijskie 2020 w Tokio2 min read

Igrzyska Olimpijskie mają odbyć się w przyszłym roku w Tokio. Do tego czasu Toyota zobowiązała się do przygotowania zestawu pojazdów zasilanych elektrycznie oraz wodorowo. Pojazdy elektryczne Toyoty mają zostać udostępnione do poruszania się po mieście, by móc sprawnie dotrzeć na to wyjątkowe wydarzenie. Ostatnio w sieci pojawiło się wiele szczegółów dotyczących rodzajów pojazdów oraz ich liczby, jaka ma być gotowa na zbliżające się Igrzyska.

Producent zapewnia, że 3700 produktów, w tym również pojazdy czterokołowe, zupełnie wystarczy do przemieszczania się między punktami Igrzysk. Aż 90% z nich ma być zasilanych energią elektryczną, dzięki czemu goście będą mogli nie tylko sprawnie dotrzeć w wyznaczone miejsce, ale też nie zatrują przy tym środowiska. Jest to naprawdę dobra informacja, chociażby ze względu na liczbę osób, które na pewno pojawią się w tym czasie w Tokio.

Jak mają wyglądać pojazdy wyprodukowane przez Toyotę?

Z dostępnych informacji wynika, że wśród planowanych pojazdów na pewno pojawią się takie o napędzie hybrydowo- elektrycznym, ale również gazowo-elektrycznym. Dzięki temu producent dba o ekologię i znalazł kolejny sposób na promowanie swoich aut elektrycznych. Wiadomo, że Toyota zaprezentuje nie tylko samochody osobowe, bo na linii produkcyjnej znajdują się również autobusy, skutery, motorowery oraz wiele innych. Ile z nich dokładnie zostanie przeznaczone do jazdy, na pewno przekonamy się już niebawem.

pojazd elektryczny toyoty

Szansa na promocję – elektryczne Toyoty podczas Igrzysk Olimpijskich

Udostępnienie pojazdów specjalnych podczas tak dużego wydarzenia na pewno wpłynie pozytywnie na wizerunek producenta. Ma ona szansę nie tylko dotrzeć do szerszego grona odbiorców, ale również zaprezentować innowacyjne rozwiązania silnikowe, które prawdopodobnie w przyszłości będą cieszyły się dużym zainteresowaniem. Warto podkreślić, że to właśnie japońska marka jako pierwsza wypuściła na rynek samochód hybrydowy, jakim była pamiętna Toyota Prius. Teraz, jednak kiedy technologia jest zdecydowanie bardziej zaawansowana, producent musi wrócić do gry. Zapowiedział, że przez najbliższe 6 lat pojawi się 6 nowych modeli samochodów elektrycznych. Igrzyska Olimpijskie są więc dobrą okazją na reklamowanie zupełnie nowej serii pojazdów.

pojazd elektryczny toyota

Osobiście uważam, że jest to naprawdę świetne rozwiązanie. Tak duże skupisko ludzi w jednym miejscu na pewno znacznie wpływa na zanieczyszczenie środowiska. Ograniczenie środków transportu przede wszystkim do pojazdów elektrycznych znacznie zmniejszy emisję spalin. Jako ciekawostkę dodam, że część środków transportu ma być całkowicie autonomiczna, czyli będzie poruszać się bez kierowcy. Brzmi to naprawdę świetnie, jednak jak będzie wyglądało w rzeczywistości? Czy Toyota zwizualizuje swoje zapowiedzi? Okaże się niebawem.

Zawodowo zajmuje się od ponad 11 lat front-endem. Hobbystycznie pisze, pisze, podróżuje i fotografuje. Spore doświadczenie z WordPress, a także SEO. Mocną stroną zdecydowanie tematyka front-end, WordPress, a także gry, seriale, komiksy i mobile.
Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *