UTO Wieści

Peugeotem pojeździsz na „e-bajku” w stylu neo-retro3 min read

20 maja 2020 3 min read

autor:

Peugeotem pojeździsz na „e-bajku” w stylu neo-retro3 min read

Peugeot Cycles wprowadza na rynek swój nowy elektryczny rower LEGEND e-Bike eLC01 z 26-calowymi kołami. Miejski rower ze wspomaganiem elektrycznym PEUGEOT eLC01. Skrót e oznacza elektryczny, L to LEGENDA, C to miasto, 01 to najwyższy zakres, jaki jest teraz dostępny z kołami 26 cali, w uzupełnieniu do obecnego modelu 24 cali. 26-calowy elektryczny rower pasuje do wszystkich rowerzystów, zapewniający większy komfort jazdy. Ma to być połączenie wszechstronności, nowoczesności i stylu Neo-Retro.  PEUGEOT eLC01 z 26-calowymi kołami jest sprzedawany we Francji w cenie 1.499 euro, czyli jakieś 6900 zł na nasze.

Peugeot eLC01, wyposażony jest teraz w koła 26 cali (rozmiar ramy: M i S), oprócz wersji 24 cali (rozmiar ramy: XS), która była dostępna wcześniej w sprzedaży. Nowoczesny i zaawansowany technologicznie Peugeot eLC01 jest łatwy w prowadzeniu. Wydajny z ośmiobiegową skrzynią biegów i akumulatorem 400 Wh, ma zasięg do 70 km. Hamulce tarczowe zapewniają bezpieczeństwo. Kompaktowy, łatwy w obsłudze i zwrotny w mieście, jest również wygodny dzięki amortyzowanemu siodłu. Jest także praktyczny dzięki bagażnikowi „Racktime” do szybkiego mocowania torby.

130 lat historii rowerów Peugeot

Ponadczasowy i charakterystyczny design sygnowany jest przez Peugeot Design Lab. Odnosi się do ponad 130 lat historii Peugeot Cycles. Architektura ramy „single-stay”, która obejmuje tylny łańcuch i wsporniki siedziska w bagażniku, jest bezpośrednio inspirowana legendarnymi modelami Peugeot z lat 50., 60. i 70. XX wieku. Charakterystyczny zestaw „potrójny lew” ponownie edytuje jeden z najbardziej kultowych elementów Peugeot. Jest dostępny w kolorze białym, niebieskim, pomarańczowym, zielonym i bakłażanem. Wzór w kratkę symbolizuje epicką historię Peugeot Cycles.

Peugeot eLC01 rozszerza ofertę e-rowerów Peugeot i uzupełnia gamę rowerów Peugeot LEGEND, wyposażonych w neo-retro design i dedykowanych użytkownikom miejskim (wersje Mixt lub Fixie), użytkownikom dróg lub juniorom.

Peugeot to też e-rowery terenowe i szosowe

Peugeot oferuje także wiele modeli rowerów elektrycznych trekkingowych i szosowych z wbudowanymi akumulatorami BOSCH PowerTube. To najbardziej zaawansowane technologicznie e-rowery w ofercie tej marki i zapowiadają przyszłość rowerów z elektrycznym wspomaganiem napędu.

Peugeot eT01 PowerTube to wszechstronne rowery terenowe. Model eT01 FS z pełnym zawieszeniem ma amortyzowane tylne i przednie koło. Model eT01 jest dostępny z ramą typu „mixte” lub „homme” („męska”) i ma amortyzowane przednie koło. Natomiast Peugeot eR02 PowerTube jest rowerem szosowym z elektrycznym wspomaganiem napędu, które pozwala wydłużyć przejazd i pokonać przełęcze znane wszystkim kolarzom. Występuje z dwoma rodzajami kierownicy: tzw. „barankiem” – typowym dla roweru wyścigowego lub z kierownica prostą, zwaną „flat bar”.

Optymalna koncepcja rowerów PowerTube objęła wbudowanie w ramę akumulatora marki BOSCH najnowszej generacji. Dzięki temu nisko umieszczony środek ciężkości zapewnia równowagę i zwrotność w czasie jazdy. Wyjmowanie akumulatora przez otwór w górnej części ramy chroni go przed zabrudzeniem, a silniki marki BOSCH gwarantują wysokie osiągi i niezawodność.

Peugeot Cycles ma innowacje w swoich genach. Założona w 1885 roku marka oferuje pełną gamę rowerów elektrycznych i nieelektrycznych, aby sprostać nowym wymaganiom w zakresie mobilności. Peugeot Cycles oferuje rower na każdą potrzebę i do każdej dyscypliny z różnymi typami modeli: elektrycznym, legendarnym, miejskim, trekkingowym, górskim, szosowym i juniorskim. Rowery Peugeot są projektowane i montowane we Francji przez Grupę CYCLEUROPE.

źródło: Materiały Prasowe